We wrześniu nowy album Davida Gilmoura

Artur Chachlowski

Na 6 września br. David Gilmour zapowiada swój nowy album solowy "Luck and Strange". Już dzisiaj poznamy pierwszy utwór "The Piper's Call".

Nowy album  nagrywany był przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Za produkcję odpowiedzialni są David i Charlie Andrew - najbardziej znani ze swojej współpracy z Alt-J i Mariką Hackman, a teksty napisała głównie Polly Samson.

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo została piosenka "The Piper's Call". Swoją premierę będzie miała 25 kwietnia na antenie brytyjskiej stacji BBC Radio 2 o 10:15. Zaraz po tym trafi na platformy streamingowe, a w piątek po południu pojawi się teledysk do tego nagrania.

Płyta "Luck and Strange" zawierać będzie osiem nowych utworów oraz cover utworu The Montgolfier Brothers "Between Two Points" z udziałem córki Davida, Romany Gilmour, która w nim zaśpiewała i zagrała na harfie.

Tytułowy utwór "Luck and Strange" powstał w 2007 r. we współpracy z klawiszowcem tej legendarnej formacji -  Richardem Wrightem, który zmarł we wrześniu 2008 roku.

W nagraniach płyty udział wzięli także basiści Guy Pratt (wieloletni współpracownik Pink Floyd) i Tom Herbert; perkusiści Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao oraz grający na instrumentach klawiszowych Rob Gentry i Roger Eno. Za aranżacje smyczkowe i chóralne odpowiada Will Gardner. Okładkę zaprojektował legenda grafiki Anton Corbijn.

Nowa płyta dostępna będzie w kilku formatach. Edycja na płycie CD ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie dwa bonusowe utwory - jednym z nich jest wydany w 2020 r. singel "Yes, I Have Ghosts" z udziałem Romany Gilmour.

Tracklista albumu "Luck and Strange":

1. "Black Cat"
2. "Luck and Strange"
3. "The Piper's Call"
4. "A Single Spark"
5. "Vita Brevis"
6. "Between Two Points"
7. "Dark and Velvet Nights"
8. "Sings"
9. "Scattered"
Bonus tracks:
10. "Yes, I Have Ghosts"
11. "Luck and Strange" (Original Barn Jam).

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia