Dziś premiera singla Alexa Pilkevycha

Artur Chachlowski

Alex Pilkevych to progresywny muzyk rockowy i metalowy mieszkający we Wrocławiu. Znany ze swojego eksperymentalnego podejścia i pełnych emocji kompozycji, Alex tworzy muzykę od dziewiątego roku życia.

Jego twórczość obejmuje szereg stylów i wpływów, co czyni go wyjątkowym głosem w krajobrazie współczesnej muzyki progresywnej.

Alex pracuje obecnie nad kolejnym albumem, którego premiera przewidziana jest na początek 2025 roku.

Dziś ukazał się singiel "Carrier Wave", który miksował Max Morton (Jinjer). Carrier Wave symbolizuje wyzwolenie się spod społecznych uwarunkowań oraz obudzenie swojego dziecięcego dzikiego instynktu. Singiel jest wydawany wraz z teledyskiem, nakręcony w Nowym Jorku, przedstawiającym taniec improwizacyjny w wykonaniu Marii Krylovej.

Na perkusji gra Adam Janzi z duńskiego zespołu VOLA oraz gościnnie śpiewa Katie Thompson (Chiasma, Fallujah). 

Alex: "W pewnym momencie mojego życia zdałem sobie sprawę, jak bardzo jestem samotny, jak bardzo, wbrew pozorom, pragnę ludzkiego kontaktu, mimo że jestem dość introwertyczny. Zacząłem angażować się społecznie i uczyć się radzić sobie ze wszystkimi upokorzeniami i odrzuceniami, które się z tym wiążą. Stało się jasne, ile warstw uprzedzeń i ograniczonych przekonań musiałem z siebie zdjąć, aby być wrażliwym wśród innych ludzi, aby poczuć, że jestem widoczny. “Carrier Wave” odzwierciedla, jak wyglądało to doświadczenie".

Teledysk można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia