Datûra: premiera albumu "Obsidian"

Artur Chachlowski

Niedawno swoją premierę miał album zespołu Datûra "Obsidian". To debiutancka płyta polskiego zespołu, który w 2022 roku zwrócił na siebie uwagę EP-ką "Datûra".

Datûra to mieszanka post-metalu, progresji i dark-folku. Hipnotyczne melodie i opowieści z pogranicza snu i jawy, przeplatają się z dzikimi rytmami i krzykami rozpaczy otulonymi kojącymi śpiewami i atmosferycznymi gitarami.

Zespół prezentuje swój pierwszy album “Obsidian”, który zapowiadały utwory ‘Venom’ i ‘The Valley’.

Utwory na albumie “Obsidian” są skomponowane niczym opowiadania - wydają się mieć długą, rozbudowaną fabułę oraz punkty zwrotne. Liryka utworów w sposób symboliczny nawiązuje do niezwykłych historii i doświadczeń, które przydarzyły się autorce tekstów na przestrzeni lat kontemplowania i badania natury umysłu.” o znaczeniu swoich utworów opowiada Datûra.

Posłuchaj płyty “Obsidian”w streamingu i kup CD: https://distrokid.com/hyperfollow/datra/obsidian
 
Datûra:
Michalina Maja Rutkowska - wokal
Albert Stąpór - gitara prowadząca
Krzysztof Kolaj - gitara rytmiczna
Robert Gancarczyk - bas i syntezatory
Marcin Bystrzycki - perkusja

Linki:
https://www.facebook.com/datura.band/
https://www.instagram.com/datura.band/
https://daturaband.bandcamp.com/
//www.youtube.com/@datura.band
MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia