Michael Schenker: pierwszy singiel zapowiadający nowy album

Artur Chachlowski

Michael Schenker jest jednym z najbardziej wpływowych rockowych gitarzystów w historii. Nazywany „cudownym dzieckiem” Schenker dostał propozycję dołączenia do zespołu UFO w wieku 17 lat i chociaż grał w zespole zaledwie sześć lat, jako autor tekstów i wyjątkowy gitarzysta, odcisnął trwały ślad na rocku.

Po raz pierwszy w historii Michael Schenker powraca do lat spędzonych w UFO, wspominając epokę, która wyniosła zarówno jego, jak i brytyjski zespół na szczyty popularności. Nowy album, wyprodukowany przez Michaela Schenkera i Michaela Vossa, upamiętnia czasy współpracy Schenkera z UFO, która miała miejsce w latach 1972–1978. Schenker stał się siłą napędową niezapomnianych utworów UFO, takich jak „Doctor Doctor”, „Rock Bottom” i “Only You Can Rock Me”. W tych burzliwych czasach ukazały się płyty „Phenomenon”, „Force It”, „No Heavy Petting”, „Lights Out”, „Obsession” oraz przełomowy album koncertowy „Strangers in the Night”. 

Michael Schenker postanowił uczcić te czasy swoim nowym albumem „My Years with UFO”, a w tej podróży dołączają do niego klawiszowiec Derek Sherinian, perkusista Brian Tichy, basista Barry Sparks oraz elita dzisiejszej sceny rockowej: Axl Rose, Slash, Kai Hansen, Roger Glover, Joey Tempest, Biff Byford, Jeff Scott Soto, John Norum, Dee Snider, Joel Hoekstra, Joe Lynn Turner, Carmine Appice, Adrian Vandenberg, Michael Voss, Stephen Pearcy i Erik Grönwall. 

Pierwszy singiel z albumu „My Years with UFO”, „Mother Mary”, tchnie nowe życie w ten klasyczny utwór, łącząc niezrównaną grę Michaela Schenkera i Slasha z wokalem Erika Grönwalla.

Album „My Years with UFO” ukaże się 20 września.

Lista utworów:

1. Natural Thing feat. Dee Snider & Joel Hoekstra

2. Only You Can Rock Me feat. Joey Tempest & Roger Glover

3. Doctor Doctor feat. Joe Lynn Turner & Carmine Appice

4. Mother Mary feat. Slash & Erik Grönwall

5. This Kids feat. Biff Byford

6. Love to Love feat. Axl Rose

7. Lights Out feat. Jeff Scott Soto & John Norum

8. Rock Bottom feat. Kai Hansen

9. Too Hot Too Handle feat. Joe Lynn Turner, Adrian Vandenberg & Carmen Appice

10. Let It Roll feat. Michael Voss

11. Shoot Shoot feat. Stephen Pearcy

 

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia