Bones Owens: zapowiedź albumu „Love Out Of Lemons”

Artur Chachlowski

Pochodzący z Nashville Bones Owens przekracza granice gatunków muzycznych, łącząc alternatywnego rocka z country. Piosenki Owensa  są surowe i słychać w nich esencję jego muzyki - granie na żywo. 

„Energetyczny rock, który brzmi, jak moje występy na żywo" - mówi o swojej nowej płycie Bones Owens. Muzyk nazywa siebie kameleonem, jeśli chodzi o podejście do muzyki. Odegrało ono kluczową rolę w jego własnej twórczości, ale także we współpracy z artystami reprezentującymi wszystkie gatunki.

Album „Love Out Of Lemons” składa się z 11 utworów. W nagraniach udział wziął perkusista Julian Dorio (The Whigs, Eagles of Death Metal), a na pozostałych instrumentach zagrali Owens i producent Paul Moak. Utwór „Born Again” Bones napisał wspólnie z Henrym Brillem (Phantogram, Jack Garratt), a kompozycja „Higher Than I Wanna Be” powstała we współpracy z Austinem Jenkinsem (Leon Bridges, White Denim).

Nagrany w The Smoakstack w Nashville album „Love Out Of Lemons” porusza tematy dotyczące miłości i nowych początków. To żywy, wielowarstwowy materiał, będący idealną ścieżką dźwiękową na lato.

Album „Love Out Of Lemons” ukaże się 12 lipca.

Lista utworów:

1. Love out of Lemons

2. Devil Gonna Getcha

3. For Keeps

4. Get It On

5. Summer Skin

6. Sinking Like a Stone

7. Born Again

8. Goin' Back Where I Came From

9. Don't Hold Out on Me

10. Higher Than I Wanna Be

11. You Some More

 

Teledysk do utworu "Get It On" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia