Keys: kooperacja Jake'a E. i Marka Mangolda

Artur Chachlowski

Ukazał się pierwszy singiel i teledysk do utworu „Vortex” grupy Keys. Utwór pochodzi z nowego albumu „The Grand Seduction”, który ukaże się 19 lipca br.

Keys to zespół zrodzony z genialnego pomysłu wokalisty Jake'a E (Cyhra, Amaranthe i wiele innych) oraz mistrza czarno-białej klawiatury Marka Mangolda (Touch, Drive, She Said, Michael Bolton, Cher, Paul Rogers, i inni). Dołączył do nich Emanuel Bagge (finalista szwedzkiego programu "Mam Talent") - dodatkowy wokal i instrumenty klawiszowe, Irwan Fabrien (znany klawiszowiec- projektant dźwięku gitarowego) i przy pomocy guru perkusji Alexa Landenburga (Kamelot, Cyhra i wielu innych) i Adde Larssona wydali nowy singiel „Vortex”, który jest przedsmakiem drugiego albumu zespołu album - „The Grand Seduction”. Ukaże się on 19 lipca 2024 r. nakładem wytwórni Escape Music w Europie i 9 sierpnia 2024 r. w USA.

"Vortex" to fascynujący utwór, który doskonale łączy w sobie ducha swoich geniuszy: nowoczesność Jake’a E. połączona z wyrafinowanym klasycznym rockowym smakiem Mangolda. 

Mark Mangold: „Nagrywanie tej płyty było naprawdę zabawne. Nie ograniczamy siebie i wciąż przesuwamy granice. Jake’a potrafi zaśpiewać wszystko… a jego czterooktawowy zakres daje nam dużą swobodę, by iść tam, gdzie chcemy”.

Choć to piosenki są zawsze najważniejszym elementemctwórczości zespołu Keys, to pokazuje on jak wszechstronne mogą być klawiatury w dzisiejszych czasach. Te pomysłowo wykonane utwory są bogate w brzmienia syntezatorów, organów, klawiszowych „gitar", olśniewające techniczne podpisy instrumentalne oraz bombastyczne refreny.

‘Grand Seduction’ -tracklista: 1. Grand Seduction 2. All I Need 3. Shiining Sails 4. Switchblade 5. Vortex 6. Skin And Bones 7. Turn To Dust 8. Crazy Town 9. Thought We Had Forever 10. The World Is Ours

Skład:

Jake E. – Vocals

Mark Mangold – Keys

Emanuel Bagge – Additional vocals and keys

Irwan Fabrien - Keyboard- guitar sound designer

Alex Landenburg – Drums

Adde Larsson – Drums

 

KEYS on line: https://www.facebook.com/Keysband?mibextid=LQQJ4d

Mark i Jake są przede wszystkim wielokrotnie nagradzanymi autorami piosenek, nigdy nie tracą z oczu swoich kompozycji i melodii. Przygotujcie się na wir emocji, jaki dostarcza ten superband:

Posłuchaj utworu „Vortex”: https://ffm.to/keys-vortex

Obejrzyj wideo „Vortex”:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia