Wyjątkowy koncert polskich artystów z okazji 40. rocznicy wydania “Perfect Strangers”

Artur Chachlowski

W 1984 roku Deep Purple triumfalnie powrócili na rynek muzyczny w najsłynniejszym składzie, prezentując światu „Perfect Strangers" - płytę, która z miejsca stała się klasykiem, a utwór tytułowy - jednym z hymnów lat 80.

W 2024 zespół Made in Warsaw nawiązuje do tej rocznicy, zapraszając słuchaczy w podróż do tamtych chwil na kolejnej imprezie z cyklu PURPLE DAY - Polski Dzień Purpury!

Wspomnimy nie tylko najciekawsze momenty tej kultowej płyty, ale zaprezentujemy także obszerny wybór z bogatej dyskografii zespołu - od początków z lat 60., poprzez największe przeboje z nieśmiertelnym „Smoke on the Water" i „Black Night" na czele.

Tak ja co roku, pojawią się oczywiście goście specjalni, a tym razem to prawdziwe legendy polskiej sceny muzycznej. Wśród pierwszych ogłoszonych artystów są: Jurek Styczyński (Dżem), Marek Raduli (m.in Budka Suflera, Laboratorium, Bajm, Banda i Wanda), Titus (Acid Drinkers), Ula Fryzka i zjawiskowa Lamia Merc z zespołu Lamia Sun.

MADE IN WARSAW to czołowy polski „tribute band" Deep Purple, Whitesnake oraz Rainbow. Ponad 10 lat doświadczenia na scenach, setki koncertów zarówno klubowych jak i plenerowych. Koncerty zespołu to wulkan energii i emocji, prawdziwa podróż do lat 70 i 80. XX wieku, kiedy muzyka hard rockowa zdobywała szczyty popularności.

Zespół składa się z profesjonalnych muzyków doskonale czujących muzykę Deep Purple. A każdy, kto zna twórczość tego zespołu wie jak niełatwym zadaniem jest oddanie w pełni jej majestatu.

To jednak nie tylko muzycy, ale również fani tej muzyki. Dlatego każdy koncert Made in Warsaw jest inny – zabawa muzyką, muzyką i improwizacja wciągają w tę podróż publiczność.

Purple Day 2024

13.10.2024

Terminal Kultury Gocław

Warszawa

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24a

godz 18:30

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/371588425773081

Bilety:

https://kbq.pl/124324

Purple Day 2024 plakat 830

 

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia