Atkins, Al - Reloaded

Artur Chachlowski, Atkins, Al - Reloaded

Gdyby ktoś nie wiedział, na wstępie krótkie przypomnienie: Al Atkins to wokalista działający w pierwszym wcieleniu grupy Judas Priest (w latach 1970-1973). Pod koniec ubiegłego roku nakładem wytwórni Gonzo Multimedia ukazała się płyta pt. „Reloaded” będąca zbiorem nagranych na nowo, przy współudziale m.in. Iana Hilla (basista Judas Priest), Ralfa Scheepersa (Primal Fear), Roya Z, Paula Maya i innych muzyków, najważniejszych utworów pochodzących z czterdziestu lat jego kariery. Na krążku tym znajdziemy kompozycje zarówno z repertuaru Judas Priest (m.in. „Victim Of Changes” z pamiętnej płyty „Sad Wings Of Destiny”), jak i jego późniejszych zespołów Lion i Holy Rage. Jednym zdaniem: to kompilacyjny przegląd jego bogatego wieloletniego dorobku.

„Reloaded” to płyta w sam raz dla sympatyków organicznego heavy metalu, a dla fanów Judas Priest w szczególności. W formie bonusu znajdą oni na niej nigdy wcześniej niepublikowane wczesne demo Judas Priest z udziałem KK Downinga oraz Iana Hilla w postaci utworu „Mind Conception”.

„Reloaded” to mocno elektryzująca pozycja dla wyznawców bezkompromisowego heavy metalu. Album człowieka, który pomimo swego wieku wskazującego raczej na emeryturę (Al niedawno wkroczył w  70. rok swojego życia) wciąż dysponuje jednym z najmocniejszych głosów klasycznego metalu. Czyżby ten krążek miał być jego muzycznym testamentem? Oby nie, bo po formie, w jakiej Al Atkins obecnie się znajduje należy sądzić, że możemy spodziewać się po nim jeszcze wielu nowych ciekawych nagrań.

MLWZ album na 15-lecie