Noibla - Hesitation

Artur Chachlowski, Noibla - Hesitation

Noibla – to oczywiście czytany wspak Albion. Czyli grupa muzyków związanych niegdyś (i w niektórych przypadkach aktualnie) z zespołem Albion. Wszystkie utwory, a jest ich na płycie „Hesitation” dziewięć, zaaranżowali Krzysztof Malec (instrumenty klawiszowe) i Leszek Jarzębowski (gitary). Katarzyna Sobkowicz-Malec zaśpiewała je i opracowała harmonie wokalne. Angielskie teksty napisała Krystyna Gutowska. A gościnnie zagrali: Paweł Nyklewicz (obój), dwaj muzycy związani z grupa Millenium: Dariusz Rybka (saksofon sopranowy) i Krzysztof Wyrwa (gitara basowa), Bartek Staromiejski (perkusja), który współpracował m.in. z Januszem Muniakiem i Januszem Skowronem, a także Grzegorz Klimczak (kontrabas) - muzyk Filharmonii Krakowskiej, który działał i działa w orkiestrach Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej czy też International Orchestra Institute Attergau pod patronatem Wiener Philharmoniker.

Płyta „Hesitation” powstawała bardzo długo. Jej pierwsze zapowiedzi pojawiły się już kilka ładnych lat temu. Ale trzeba wiedzieć, że w przypadku tego albumu nic na niej nie dzieje się w pośpiechu. Brzmi ona bardzo po… krakowsku. Jeżeli ktoś zna krakowskie środowisko prog rocka, ten wie czego po tym albumie można się spodziewać. Ponadto wydaje się, że sporo tu muzycznych klimatów znanych z płyt Grzegorza Turnaua. Zresztą tego typu fascynacji jest więcej. Sting, Branford Marsalis, Marek Napiórkowski… Można by tak jeszcze długo wymieniać.

Album wypełniony jest spokojną, nieśpieszną, chwilami wręcz uduchowioną muzyką. Myślę, że w takich właśnie klimatach głos Kasi brzmi najlepiej. Jej wokalne interpretacje w utworach „Faux Pas”, „Utani” czy „Metanoia” brzmią po prostu znakomicie. Gra całego zespołu także może się podobać. Jest na tej płycie kilka naprawdę znakomitych momentów, jak na przykład solo zagrane przez Krzysztofa Malca w „Metanoi”. Palce lizać!

Bardzo przyjemny album. Polecam. Polecam także napisanie własnej recenzji płyty „Hesitation” i wysłanie jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najciekawsze teksty będą nagrodzone przez zespół.

 

www.lynxmusic.pl

MLWZ album na 15-lecie