Security Project - Flood EP

Kev Rowland, Security Project - Flood EP

Znany z omawianej u nas niedawno płyty „Contact”, którą osobiście uważam za jedno z najlepszych koncertowych wydawnictw minionego roku, Security Project to zespół specjalizujący się w wykonywaniu na żywo muzyki z repertuaru Petera Gabriela.

Działają z udziałem obdarzonej czterooktawowym głosem wokalistki Happy Rhodes, Jerry'ego Marotty (to perkusista, który grał na pierwszych pięciu płytach Petera Gabriela), basisty Treya Gunna (King Crimson), gitarzysty Michaela Cozzi (Shriekback) i pianisty Davida Jamesona. Niebawem ruszają w kolejną trasę po Stanach Zjednoczonych i z tej okazji wydali EP-kę „Flood”, na której opublikowali własne interpretacje trzech utworów Gabriela: "Here Comes The Flood", "No Self Control" i "Lay Your Hands On Me".

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać tych gości, to powinniście koniecznie spróbować. Ci muzycy są naprawdę znakomici, a Happy jest niesamowitą piosenkarką. No i brzmią po prostu znakomicie. Wszystkie trzy piosenki zostały potraktowane z odpowiednim szacunkiem w stosunku do oryginału i moim zdaniem ta EP-ka powinna być pozycją obowiązkową w kolekcji każdego szanującego się melomana.

Tłumaczenie: Artur Chachlowski

MLWZ album na 15-lecie