Skąd wziął się pomysł na tę płytę? Wywodzi się on z niezależnej, rockowej audycji w jednej z wielkopolskich stacji radiowych, która prezentowała ciekawych muzyków, ale i wschodzące polskie zespoły. Stacji już nie ma, jest za to kontynuacja wątku w postaci płyty „Rockowa.pl”.
Wszystko zaczęło się od płyty "Regionalna Rockowa Scena Muzyczna", która była zamknięciem niemal dwuletniej audycji Krzysztofa Augustynowicza w nieistniejącym już Radio Flash. Krążek zawierał prawie osiemdziesiąt minut dobrego, gitarowego rocka. Oprócz znakomitych, doświadczonych muzyków, cenionych w kraju (m.in. Wojciech Hoffmann, Maciej Głuchowski, Krzysztof Wałecki) swoje nagrania pomieścili na niej młodsi muzycy oraz debiutanci (m.in. Leaf, Pigułka, Spaces Faces, No Piss, Ghetto). Płyta była dostępna wyłącznie w audycjach rockowych w rozgłośniach, które objęły patronat nad wydawnictwem, na koncertach zespołów ujętych na płycie i w konkursach na ogólnopolskich portalach zajmujących się muzyką.
Na kolejnej w tej serii płycie pt. „Rockowa.pl” szczególnie mocną pozycję ma Wielkopolska. To pochodzące z Poznania zespoły: Scarlet Hatchings, Merry Pop Ins, Czerniejewska (Gniezno i okolice) oraz jarociński New Mad Age. Kolejnym, silnym muzycznie miastem w regionie jest Ostrów Wielkopolski – tu reprezentowany przez dwie kapele: The Sound Code i Krock.
„Rockowa.pl” łączy w sobie wiele różnych gatunków, mieszczących się w szeroko pojętej stylistyce rockowej. Jest między innymi hard rock, nowoczesny heavy metal, również blues, reggae, jest też grunge oraz nu-metal. A grają zespoły wykonujące muzykę prawdziwą, tworzoną i opartą na tradycyjnym, rockowym instrumentarium, czyli gitarach, basie i perkusji. Z wyrazistym wokalem i niebanalną melodią.
Warto dodać, że znalazły się na tej płycie także bandy, które pochodzą z wielu różnych miast Polski: począwszy od Zielonej Góry, przez Łódź, Warszawę, Maków Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Bydgoszcz, Toruń do Wrocławia aż po Kraków. Większość kapel ma na swoim koncie jedną wydaną płytę, u niektórych trwają prace nad kolejną. Duża część artystów intensywnie koncertuje, zwiększając swoją popularność nie tylko we własnym regionie czy województwie, ale też w całym kraju.
Za największą ciekawostkę dotyczącą płyty „Rockowa.pl” należy uznać fakt, iż w znanym skądinąd z prezentacji w audycji MLWZ zespole Vintage śpiewa i gra na gitarze Krzysztof Wałecki – wieloletni wokalista Oddziału Zamkniętego, który śpiewał na słynnej „Parszywej Trzynastce” (1996r.). Natomiast Revolucja to najnowszy zespół Jacka Dewódzkiego (wokalista Dżemu w latach 1994-2001).
Na płycie występują laureaci konkursów i przeglądów muzycznych, wielu ma na tym polu bardzo duże sukcesy. Album „Rockowa.pl” to dowód na to, iż rock w Polsce ma się dobrze. Trzeba z nim tylko dotrzeć pod strzechy. I temu między innymi ma służyć zarówno niniejsza kompilacja, jak i cała seria „ROCKOWA.PL”.