2TM2,3, Maleo Reggae Rockers – Kraków, klub Kwadrat, 05.11.2017

Paweł Świrek

Zespół 2TM2,3 znany jest od lat. Powstał w 1996 roku z inicjatywy nawróconych muzyków kilku znanych na ówczesnej scenie zespołów (Acid Drinkers, Armia, Flapjack, Houk). Zespół znany jest z tekstów opartych na motywach biblijnych.

Kilkanaście lat temu do słuchania tego zespołu próbował mnie namawiać znajomy ze studiów podyplomowych, lecz jakoś nie dałem się przekonać. Dopiero teraz przyszło mi ujrzeć ten zespół na żywo. Prócz 2TM2,3 na scenie krakowskiego klubu Kwadrat wystąpiła także grupa Maleo Reggae Rockers. W obydwu grupach występuje Dariusz „Maleo” Majelonek.

Koncertowy wieczór rozpoczął się od występu 2TM2,3. Muzycznie – czysto rockowe granie. Wiele też działo się na scenie, a całą muzykę trzymał w ryzach rytm z dwóch perkusji (na tej bliżej środka sceny wspaniała Beata Polak). Biblijne teksty świetnie zostały wpasowane w muzykę. Wśród widowni znalazły się nawet zakonnice (przynajmniej jedna). Można było usłyszeć wiele ciekawych opowieści pomiędzy poszczególnymi utworami. Niektóre z zapowiedzi miały charakter religijny. Półtorej godziny minęło i ani się obejrzeliśmy, jak zakończył się ten naprawdę niezły koncert.

Chwilę potem techniczni uprzątnęli instrumenty i po chwili na scenie zainstalował się zespół Maleo Reggae Rockers. W tym roku obchodzą jubileusz 20-lecia swego istnienia. Tym razem to była już zupełnie nie moja bajka. Reggae to gatunek, do którego zniechęciły mnie dość skutecznie krajowe gwiazdy tej muzyki jeszcze w latach 80. Lecz dla innych osób, które przybyły na koncert była to jednocześnie okazja do posłuchania dwóch różnych zespołów, w których występuje „Maleo”. Jednego – chrześcijańskiego rocka, a drugiego typowego reggae.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!