Luxtorpeda – Kraków, Kwadrat, 01.12.2017

Paweł Świrek

Krakowski koncert Luxtorpedy miał być poprzedzony występem grupy Penera. Tak się jednak nie stało i dwa dni wcześniej pojawiło się ogłoszenie o braku supportu. Z racji problemów z korkami w piątkowe popołudnie, koncert został nieznacznie opóźniony. Poinformował o tym Robert „Litza” Friedrich kilka minut po 19-tej. Pytał ze sceny o paru swoich znajomych (czy już dotarli?). Koncert rozpoczął się tym sposobem 25 minut po 19-tej. Trasa „Jesień średniowiecza” miała to do siebie, iż zespół nie grał takich utworów, jak „Autystyczny”, zaś po prośbie o ten utwór zespół miał przerywać koncert.

Na pierwszy ogień poszedł utwór „Od może do może”. Dość szybko ekipa Luxtorpedy rozruszała publiczność. Pojawiły się informacje o rejestrowaniu koncertu (z myślą o płycie koncertowej), dlatego setlista miała się nie pokrywać z poprzednim wydawnictwem koncertowym. W pewnym momencie doszło do incydentu, podczas którego jeden z widzów dostał się na scenę. Poskutkowało to solidnym ostrzeżeniem ze strony ochrony. Przed większością utworów można było usłyszeć różne ciekawe zapowiedzi. Dla przykładu zapowiedź przed „Trafiony zatopiony” dotyczyła znanej z czasów młodości gry w okręty. Z racji braku supportu, koncert skończył się wyjątkowo wcześnie, bo około 21-szej. Chwilę potem zespół wyszedł do publiczności (dość licznie okupującej barierki) dając tym samym okazję do autografów i wspólnych zdjęć.

 

Setlista:

 1. Od może do może
 2. Amnestia
 3. J.U.Z.U.T.N.U.K.U.
 4. Tu i teraz
 5. Cały cyrk
 6. Hipokrytes
 7. Robaki
 8. Smoła
 9. Persona non grata
 10. Nieobecny Nieznajomy
 11. Mowa trawa
 12. Jestem głupcem
 13. Trafiony zatopiony
 14. Fanatycy
 15. 3000 świń
 16. Serotonina
 17. Gimli
 18. W ciemności
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia