Łąki Łan, Sonbird, Brodacze Live – Kraków, Teatr Nowa Łaźnia, 25.11.2017

Paweł Świrek

Lekkie brzmienia zahaczające o dyskotekę mają wielu sympatyków, czego dowodem był wypełniony po brzegi Teatr Nowa Łaźnia 25 listopada. Był to przedostatni koncert trasy „Leć tour” zespołu Łąki Łan.

Tuż przed 19-tą przed wejściem do teatru ustawiła się gigantyczna kolejka, a tymczasem punktualnie o 19-tej swój krótki, bo trwający raptem pół godziny występ rozpoczął pochodzący z Żywca zespół Sonbird. Jasne oświetlenie, czterech młodych ludzi na scenie i całkiem przyjemna muzyka – tak można skwitować występ tego zespołu. Zagrali głównie materiał ze swojej EP-ki, a na koniec występu wykonali wspólne zdjęcie z publicznością.

2 Brodacze LivePotem, po około 20 minutach przerwy technicznej, na scenie zainstalował się duet Brodacze Live. W przeciwieństwie do melodyjnie rockowego Sonbird otrzymaliśmy około 40 minut… dyskoteki. Był to któryś już z kolei wspólny występ Brodaczy wraz z grupą Łąki Łan. Obaj brodaci muzycy przedstawili spektakl sceniczny przy użyciu gitar i całej masy elektroniki, którą byli pozastawiani. Ale momentami wychodzili zza swej aparatury, by trochę powymiatać na gitarach przed publiką. Występ ten był filmowany, przez co można było zauważyć kręcącego się z aparatem ustawionym w tryb filmowania kamerzystę. W ostatnim utworze do tegoż duetu dołączył Mega Motyl, czyli Piotr Koźbielski, perkusista Łąki Łan. Po tym utworze było jeszcze wspólne zdjęcie z publicznością, a potem nastąpiła dłuższa przerwa techniczna.

3 ki anPunktualnie o 21-szej na scenie pojawili się muzycy z Łąki Łan. Otrzymaliśmy ponad godzinę energetycznego grania w rytmach nieco dyskotekowych. Do tego dochodziło ogromne poczucie humoru muzyków, zwłaszcza Mega Motyla i Paprodziada (Włodzimierz Dembowski). Co jakiś czas Paprodziad rzucał w stronę publiczności rekwizytami – warzywami i owocami, których niewielki stosik został ustawiony przy perkusji. Niektóre osoby z publiczności przygotowały się na ten występ zakładając specyficzne dodatki (np. czułki dopięte do opaski na głowie). Niektórzy przyszli z małymi dziećmi na koncert. W utworze „Aprokof” Paprodziad założył maskę przypominającą otwór gębowy komara. Przed tą kompozycją Mega Motyl oznajmił, że ma dla publiczności spółgłoskę „z”. Publiczność za muzykiem powtarzała tą spółgłoskę. Taką interaktywną zabawę zespół przeprowadzał z publicznością także na pozostałych koncertach tejże trasy, lecz za każdym razem była to inna spółgłoska. W pewnym momencie Paprodziad wziął od jednej z osób z widowni kamerkę z selfie-stickiem i z tymże gadżetem przeszedł się po scenie kręcąc video. Jednym słowem – publiczność bawiła się znakomicie. Całości dopełniał niezwykły show, jaki odstawiał na scenie Paprodziad. Świetna interakcja zespołu z publicznością sprawiła, iż koncerty tak dziwnego zespołu, jakim jest Łąki Łan należą w pewnym sensie do wyjątkowych.

 

Setlista Łąki Łan:

 1. Bombaj
 2. Aprokof
 3. Lovelock
 4. Mucha nie siada
 5. To Bee
 6. Syntonia
 7. Łan For Me
 8. Traktor
 9. Biont
 10. Pleń
 11. Leć tu
 12. Jammin
 13. Łan Pała

 

bis:

 1. Pola AR
 2. Selawi
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!