Hunter, Killsorrow – Kraków, Kwadrat 17.11.2019

Paweł Świrek

Ostatnimi czasy zespół Hunter występuje w Krakowie przynajmniej dwa razy do roku. Jesienią bieżącego roku supportem Huntera był krakowski Killsorrow. Koncert miał się zbiegać z premierą drugiego albumu tego zespołu, lecz z powodu opóźnień wydawniczych zespół nie posiadał fizycznego nośnika z tym wydawnictwem. Nie przeszkodziło mu to w zagraniu utworów z tejże płyty. Trwający około 40 minut występ wypełniły utwory z obydwu płyt zespołu. Jednak nienajlepsze nagłośnienie supportu zdecydowanie psuło odbiór muzyki. Przynajmniej ja tak odczułem. Na koniec występu Killsorrow zrobił pamiątkowe wspólne zdjęcie z publicznością, po czym uprzątnięto scenę dla głównej gwiazdy wieczoru.

Hunter Kraków Kwadrat 17.11.2019Nastała godzina 20-ta i na scenie pojawili się muzycy zespołu Hunter przy dźwiękach intra „Nadchodzi”. Jako pierwszy wybrzmiał „Strasznik” zagrany w półmroku. Charakterystycznym elementem dekoracji scenicznej był statyw mikrofonu Draka ozdobiony sztuczną roślinnością. W utworze „$mierci $miech” już było jaśniej, a Letki co chwila opuszczał swój zestaw perkusyjny podchodząc z mikrofonem pod brzeg sceny. W tym utworze ludzie zaczęli bawić się w crowdsurfing. Na scenie było pełne szaleństwo, sala po brzegi wypełniona ludźmi i mało kto przebywał w przedsionku klubu. Tradycyjnie już w „Imperium uboju” zespół występował w białych poplamionych sztuczną krwią fartuchach, a Letki używał toporu jako rekwizytu. Można tylko żałować braku utworu „Amerika” z repertuaru Rammstein (czasem go wykonują na koncertach), ale z tego co widziałem, to publiczności bardzo podobał się koncert. Zespół był głośno wywoływany na bisy, na które zagrał jeszcze utwory „iŻÓŁĆ” oraz „T.E.L.I.”.

 

Setlista Huntera:

 • Nadchodzi (intro)
 1. Strasznik
 2. $mierci$miech
 3. Labirynt Fauna
 4. Duch Epoki
 5. Armia Boga
 6. Dura lex sed lex
 7. TshaZshyC
 8. Arges
 9. Cztery wieki później...
 10. Zbawienie
 11. Imperium Uboju
 12. Rzeźnia nr 6
 13. Dwie siekiery
 14. Trumian Show
 15. NieWolnOść
 16. Arachne
 17. Figlarz Bugi

Bisy:

 1. iŻółć
 2. T.E.L.I.
MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia