Frontal Cortex - bio

Redakcja

"Nie trzymamy się żadnych ram. Gramy to, co czujemy, co nam palce podpowiadają i głowa. Nie próbujemy też grać jak ktoś i brzmieć jak ktoś. Jest to naturalna kolej rzeczy, że coś takiego nam wyszło." - tak o zawartości swojego debiutanckiego materiału opowiadali członkowie Frontal Cortex.

Założony w 2015 roku w Olsztynie zespół trafił do serc miłośników międzygatunkowych poszukiwań spod znaku wyrafinowanego rocka i metalu, na kształt dźwięków tworzonych przez Tool, A Perfect Circle, Katatonię czy Alice In Chains.

W zespołowych tekstach znajdziecie wiele filozoficznych nawiązań oraz inspiracji osobistymi doświadczeniami muzyków.

Śpiewający w zespole basista Grzegorz Gołaszewski obdarzony jest bardzo dobrym głosem, a każdy z członków Frontal Cortex dokłada swoją równie ważną cegiełkę do wspólnego, wielowarstwowego brzmienia. W skład zespołu poza wokalistą wchodzą perkusista Bartosz Kukuć oraz gitarzyści Rafał Piegat i Łukasz Gołaszewski.

Muzycy pracują obecnie nad swoim drugim albumem. Mamy nadzieję, że jego fragmentów posłuchamy wspólnie podczas inowrocławskiego koncertu.

 

AKTUALNY SKŁAD:

Grzegorz Gołaszewski - wokal, gitara basowa

Łukasz Gołaszewski - gitara

Rafał Piegat - gitara

Bartosz Kukuć - perkusja

 

DYSKOGRAFIA:

Passage - 2018

 

W INTERNECIE:

www: http://frontalcortex.pl

FB: https://www.facebook.com/frontalcortex.band/

instagram: https://www.instagram.com/frontalcortexband/

bandcamp: https://frontalcortex.bandcamp.com

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxhDFCVoTrhlt0qR5gKn7M

 

Na podstawie materiałów informacyjnych Rock Serwis.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!