Besides - bio

Redakcja

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet (a obecnie kwintet), grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show - Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).

Besides wydał do tej pory trzy albumy „We were so wrong”, „Everything is”, oraz „Bystanders” - wszystkie świetnie przyjęte przez publiczność i krytykę.

„Bystanders” - ostatnia płyta zespołu to koncept album, na którym znajduje się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

 

SKŁAD ZESPOŁU:

Piotr Świąder-Kruszyński - gitara

Janusz Binkowski - gitara

Paweł Kazimierczak - gitara

Artur Łebecki - bas

Bartłomiej Urbańczyk - perkusja

 

DYSKOGRAFIA:

We Were So Wrong - 2013

Everything Is - 2015

Bystanders - 2020

 

BESIDES W INTERNECIE:

https://www.besides.pl/

https://www.facebook.com/BesidesBand

 

Na podstawie materiałów informacyjnych Rock Serwis.

MLWZ album na 15-lecie Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce David Cross świętuje 50. rocznicę wydania płyty zespołu King Crimson ,,Larks’ Tongues In Aspic" Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!