Villagers Of Ioannina City - bio

Redakcja

W ostatnim czasie coraz częściej docierają do nas niezwykle interesujące dźwięki z kraju, który do tej pory raczej traktowaliśmy jak muzyczną pustynię. Tak mogło się wydawać, ale nic bardziej błędnego. Mowa o Grecji.

Pojawianie się w lokalnej prasie wzmianek o nowych zespołach ściągało ludzi na koncerty, dotąd nieświadomych, że dzieje się coś ważnego.

W przypadku greckiego ruchu heavy rockowego, który odcisnął piętno na europejskim rock'n'rollu w ostatniej dekadzie, Villagers Of Ioannina City z pewnością stanowią spektakularną sensację.

Rok, w którym wszystko zostało wyryte w kamieniu, to rok 2007, w północno-zachodnim zakątku Grecji, wśród gór i jezior Epiru.

VIC krążyło wokół dźwięków i pomysłów, szukając charakterystycznej tożsamości i nie działało w pośpiechu. Kilku muzycznych poszukiwaczy złota wiedziało, że coś szykuje się w tym zespole, podczas gdy duża publiczność nie miała o tym pojęcia. Ale miało to trwać tylko do wiosny 2014 roku, kiedy kilka utworów z debiutanckiego albumu "Riza" (wcześniej zespół pochwalił się tylko skromnym i wydanym własnym sumptem demo) niespodziewanie trafiło do internetu i potem nic już nie było takie samo. Inspirująca mieszanka klasycznych rockowych dźwięków z okolic Black Sabbath, Tool i Pearl Jam z dodatkiem tradycyjnych instrumentów i skal z bogatej muzycznej przeszłości Grecji, stworzyło mieszankę, która miała wywrzeć wrażenie zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Ogromna popularność sprawiła, że ​​wiele głów zwróciło się w stronę nowej fali greckiego ciężkiego rocka, która przejęła dźwięk dud, klarnetu, kavalu, didjeridoo i połączyła je z nisko strojonymi gitarami elektrycznymi, basem i hammondem. Warto też dodać, że na albumie "Riza" znalazły się utwory z tekstami w języku angielskim i greckim, adaptacjami tradycyjnych piosenek i oryginalnymi kompozycjami.

Zapotrzebowanie na występy na żywo było nieuniknione i przez kolejne miesiące VIC przywiózł swoją muzykę do wielu europejskich miast, ale występował też na starannie wyselekcjonowanych koncertach w Grecji z ogromną produkcją z 10 dodatkowymi muzykami, imponującym pokazem świetlnym i scenografią.

W międzyczasie zespół rozpoczął w całkowitej tajemnicy pracę nad kolejnym albumem, którego wydanie poprzedziła premiera EP-ki "Zvara/Karakolia".

Jesienią 2019 przygotowania do upublicznienia nowego dzieła zostały zakończone i światu został pokazany "Age Of Aquarius".

"Age Of Aquarius" jest dokładnie tym, co sugeruje tytuł: zupełnie nową erą tworzenia i eksperymentowania. Muzycy zachowali tradycyjny zapach, który tkwi w ich korzeniach, a jednocześnie nie wahali się pozwolić nadejść nowoczesnej fali dźwiękowej pełnej ciężaru, ale i atmosfery. Nowe podejście do ekspresji i globalności przekazu wymagało uniwersalnego nośnika poza samą muzyką, nadszedł więc czas, aby Wieśniacy z Ioanniny zaczęli używać języka angielskiego na całej płycie.

I choć pandemia nieco ich przyhamowała, można oczekiwać, że w 2022 rozpoczną odważny marsz ku sławie. Zasługują na to!

 

SKŁAD ZESPOŁU:

Alex - gitara, śpiew

Akis - bas

Aris - perkusja

Konstantis - klarnet, kaval, chórki

Kostas - dudy

 

DYSKOGRAFIA:

Promo 2010 - 2010

Riza - 2014

Zvara/Karakolia EP - 2014

Age Of Aquarius - 2019

 

VILLAGERS OF IOANNINA CITY W INTERNECIE:

http://vicband.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/villagersofioanninacity

 

Na podstawie materiałów informacyjnych Rock Serwis.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!