Wideoklip: Zimowa - You Came Here

Artur Chachlowski,

ImageZimowa to Śląski zespół, który dzięki wsparciu fanów w maju 2015 wydał swój pierwszy album, przez Piotra Stelmacha z radiowej Trójki okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku! Projekt tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im muzycy: Michał Husak - gitara, Jakub Buczek - bas/sampler. Zimowa umiejętnie łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami tworząc dzięki temu intensywne, pochłaniające piosenki.

Zimowa prezentuje najnowszy obraz do aktualnego singla “You Came Here”. Zapowiedzią wideoklipu oraz EPki o tym samym tytule był remix numeru przygotowany przez Kubę Karasia z The Dumplings.

Klip do utworu “You Came Here” w pełni wyreżyserowali oraz przygotowali Aneta Maciaszczyk i Michał Mentel z zespołu Zimowa. Zdjęcia zrealizowali Tomasz Wiśniewski i Dawid Biegun, natomiast za korekcję koloru odpowiedzialna jest Marta Kacprzak. W teledysku zobaczymy Magdalenę Dróżdż, Pawła Kajzerek oraz członków zespołu. 

Utwór “YCH” pochodzi z debiutanckiego albumu “Cover the Fall”, który ukazał się w maju 2015 roku dzięki wsparciu internautów, fanów oraz marki Grolsch na portalu crowdfundingowym Wspieram Kulturę. Pierwszym singlem promującym płytę był “22”, do którego teledysk zrealizował Michał Braum (https://youtu.be/BL2eh2r4NaM).

26 lutego tego roku ukazał się maxi singiel / EP “You Came Here”, który zawierał nową oraz instrumentalną wersję utworu, remix przygotowany przez Ipnops (Kubę Karasia z The Dumplings) oraz najnowszy i pierwszy utwór Zimowej w języku polskim “Oblizuję się” (wokal: Michał Mentel).

Zimowa - You Came Here: https://youtu.be/LXxSsCq8gtY 

ZIMOWA – „YOU CAME HERE” EP

Premiera: 26.02.2016

1. You Came Here ‘16

2. You Came Here NC (Narodowe Czytanie)

3. Oblizuję się

4. You Came Here (IPNOS – THE DUMPLINGS REMIX)

MLWZ album na 15-lecie