Billy Fingers z nowym singlem "Idę"

Artur Chachlowski

"Idę" to druga propozycja w dyskografii singlowej śląskiej grupy Billy Fingers. Billy Fingers to nowy projekt Afgana (Adriana Gąsiora), gitarzysty Negatywu i Penny Lane, który zaprosił do współpracy Bartka Słatyńskiego (ex-Penny Lane, ex-Avalanche) oraz debiutującą wokalistkę Maję Lepiankę. 

„Afgan wysłał mi swego czasu fajne dźwięki - wystarczyło do tego zaśpiewać. Odnaleźliśmy Maję, która to zrobiła zawodowo i tak powstał zespół.” - mówi Bartek.

Nazwa została zaczerpnięta z książki Annie Kagan pt. „Życie po życiu Billy’ego Fingersa”, która mocno zafascynowała Afgana. Na początku grudnia 2020 grupa zarejestrowała dwie premierowe piosenki. Muzycznie jest to powrót do gitarowego grania z wczesnych lat 2000.

Drugi singiel pt. „Idę” to historia niebezpiecznej gry słów, gestów i spojrzeń między bohaterami, namiętności przeradzającej się powoli w zawiść. Obraz emocjonalnych skrajności, cechujących dwojga szaleńczo zakochanych w sobie ludzi.

Za produkcję teledysku do piosenki jest odpowiedzialny Aleksander Golawski, ceniony artysta muzyk.

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia