Ruszyła przedsprzedaż nowego albumu Marillion

Tomasz Dudkowski

Wystartowała kampania przedsprzedażowa nowej, dwudziestej już, studyjnej płyty grupy Marillion. Póki co wydawnictwo nie ma jeszcze tytułu, ani nie jest znana jego okładka (na potrzeby kampanii przygotowano „opakowanie zastępcze”).

Zespół ma nadzieję, że proces nagrywania i opracowania graficznego jubileuszowego albumu zostanie ukończony w październiku, a jego premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2022 roku. W dużym stopniu będzie to uzależnione od tłoczni, które borykają się z niedoborem surowców powodującym ogromne opóźnienia produkcyjne.

1 lub 2 utwory z nadchodzącego wydawnictwa zostaną zaprezentowane podczas brytyjskiej trasy „Light At The End Of The Tunnel” (zespół zaznacza, że to NIE jest tytuł płyty), która odbędzie się w dniach 14-27 listopada.

Pre-order dostępny jest na stronie https://marillion.ear-music.net/.

Fani mają do wyboru następujące formaty:

- Deluxe CD/DVD

- 2LP (kolorowe winyle)

- 2LP (czarne winyle)

- standard CD

- Ultimate Edition (CD/BD/2LP/USB plus numerowany i podpisany certyfikat, książeczka z grafiką w dużym formacie, książka z tekstami, kostki gitarowe, kartki z grafiką, karty do gry, zalaminowaną pamiątkową kartę)

- Blu-Ray

- kaseta.

3 pierwsze pozycje dostępne są w opcji z autografami lub bez. Ponadto kupujący wersję deluxe lub ultimate w ciągu 2 najbliższych miesięcy będą mogli cieszyć się z własnego nazwiska umieszczonego w książeczce.

Przypomnijmy, że w dniach 8-10 kwietnia 2022 r. zespół ponownie zawita do łodzkiego klubu Wytwórnia z trzema koncertami w ramach Marillion Weekend 2022. Zapewne wtedy też będziemy mogli usłyszeć obszerne fragmenty nowego albumu w wersji live, a niewykluczone, że zostanie on zaprezentowany w całości.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia