Wrocławska grupa The Dog z nowym singlem i nową EP-ką

Artur Chachlowski

"Perspective of the Body Finder" to drugi już singel anonsujący nową EP-kę wrocławskiego The Dog, która ukazuje się dzisiaj.

"Perspective od the Body Finder" opowiada o człowieku snującym fantazje na temat życia zwłok, które odnajduje w krzakach. Oto jak o kompozycji wypowiada się Maciek, gitarzysta zespołu: "Napisaliśmy ten kawałek z myślą o gitarze, basie, wokalu i perkusji. Kojarzy mi się z Will Haven".

EP-ka "Body Finder" brzmi jak Faith No More, które jeździ na deskorolkach i wydaje się w Revelation Records. Trochę w tym Sheltera, trochę Life of Agony, trochę Take Offense, ale nie w stylistyce i odniesieniach tkwi siła owego wydawnictwa. Jedno jest pewne – takich przebojów wrocławska grupa dotychczas nie pisała. Każda z piosenek, które znalazły się na nowej EP, łącznie z coverem „Shake Dog Shake” The Cure, mogłaby wylądować na soundtracku do "Tony Hawk Pro Skater" albo w MTV, gdzieś pomiędzy Deftones a Pennywise.

Wciąż jest to hardcore, ale pisany na modłę popu, co pozwala postawić The Dog obok nowoczesnych kapel – takich jak Turnstile albo Higher Power – które redefiniują gatunek. Hardcore z dubowym feelingiem– skwitował Haldor Grunberg, właściciel Satanic Audio, producent „Body Finder”.

Materiał zarejestrowano w grudniu 2020 roku w Monochrom Studio, pod okiem Ignacego Gruszeckiego. Miksem i masteringiem zajął się ponownie Haldor Grunberg z Satanic Audio, który gościnnie pojawi się też w singlu “Slow Walk”.Premierę EP zaplanowano na 10 września 2021 roku, ukaże się ona na CD nakładem Arcadian Industry. Winylowa wersja dostępna będzie pod koniec tego roku.

Teledysk: 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.