Nowy album Big Big Train

Artur Chachlowski

Zaledwie kilka miesięcy po płycie "Common Ground" 28 stycznia 2022 roku ukaże się nowy studyjny album grupy Big Big Train zatytułowany "Welcome To The Planet". 

Płyta zostala nagrana w nieco odmienionym składzie, z nowymi muzykami na pokładzie, którzy uczestniczyli także w procesie komponowania nowego materiału. Podobnie jak w przypadku "Common Ground", na płycie "Welcome To The Planet" zespół  Big Big Train zachowuje swoje progresywne korzenie, ale także czerpie wpływy ze wszystkich sfer muzyki. Otwierający album utwór "Made From Sunshine" napisany wspólnie przez gitarzystę Dave'a Fostera i wokalistę Davida Longdona, ma linie gitarowe przywodzące na myśl Johnny'ego Marra i harmonie wokalne przypominające Finn Brothers/Crowded House, ze skrzypaczką Clare Lindley dzielącą główny wokal z Longdonem.

W innym miejscu tego albumu klawiszowiec Carly Bryant debiutuje w roli głównego wokalisty w urzekającym utworze tytułowym. Na singlu ukazały sie już dwa utwory: "The Connection Plan" i "Lanterna". Kolejny singiel zawierać będzie piosenkę "Proper Jack Froster", słodko-gorzką opowieść na temat  dzieciństwa. Album uzupełnia delikatna akustyczna piosenka "Capitoline Venus", piękny utwór "Oak And Stone" oraz para olśniewających utworów instrumentalnych: "A Room With No Ceiling" i "Bats In The Belfry" skomponowanych odpowiednio przez gitarzystę/klawiszowca Rikarda Sjöbloma i perkusistę Nicka D'Virgilio.

 

Tracklista:

 Part One
1. Made From Sunshine
2. The Connection Plan
3. Lanterna
4. Capitoline Venus
5. A Room With No Ceiling
 
 Part Two
6. Proper Jack Froster
7. Bats In The Belfry
8. Oak And Stone
9. Welcome To The Planet


Skład:

David Longdon – Lead Vocals
Greg Spawton – Bass
Nick D’Virgilio – Drums, Vocals
Rikard Sjoblom - Guitars, Keyboards, Vocals
Carly Bryant - Keyboards, Vocals
Dave Foster – Guitars
Clare Lindley – Violin, Vocals
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia