„Tryptyk Śląski” na żywo w najbliższy piątek w Chorzowie

Tomasz Dudkowski,

Już w najbliższy piątek o godzinie 20.00 w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie wystąpi Wojciech Ciuraj z zespołem. Koncert odbędzie się w ramach Chorzów Vinyl Festival i będzie okazją do prezentacji utworów poświęconych Powstaniom Śląskim umieszczonych na płytach „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty Na Hałdzie”.

Albumy te zostaną wytłoczone na kolorowych winylach i wydane w formie ekskluzywnego boksu zatytułowanego „Tryptyk Śląski”, który będzie można przedpremierowo nabyć podczas wydarzenia!

Polecamy gorąco ten koncert, tym bardziej, że będzie to ostatnia sposobność do spotkania z Wojciechem i jego muzyką na żywo w tym roku!

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie MDK Batory oraz online: https://biletyna.pl/event/view/id/201880

Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji postanowił połączyć swoje zainteresowania w jednym, interdyscyplinarnym projekcie opowiadającym burzliwe dzieje naszego regionu. Na „Tryptyk Śląski” składają się trzy płyty: „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie”, które ukazywały się w okrągłe rocznice trzech śląskich zrywów. Albumy te okazały się wielkim sukcesem zarówno w kraju jak i zagranicą. Ciuraj promował ten materiał między innymi w Japonii, gdzie płyty doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na albumach składających się na tryptyk byli między innymi Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt, Abradab, Karolina Skrzyńska i Marta Wajdzik.

By jak najlepiej opowiedzieć historię Powstań, Wojciech Ciuraj miesza gatunki i szuka nowych form wyrazu. Jego eklektyczne podejście do współczesnego rocka progresywnego sprawia, że każda kolejna płyta wymyka się muzycznym szufladkom. Ze względu na swobodę z jaką Ciuraj porusza się w stylistyce koncept albumów, a także naturalny talent do łamania gatunkowych barier i istotnej roli tekstu w swoich projektach, Wojciech Ciuraj bywa nazywany „polskim Rogerem Watersem”. Jego charakterystyczny wokal i poetyckie teksty i własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszym polskich artystów progresywnych. (za stroną MDK Batory)

ciuraj chorzów batory 830

MLWZ album na 15-lecie