Pracowity czas Skaldów

Przemysław Stochmal

Krakowscy Skaldowie nie zwalniają tempa. Grupa, która niedawno wróciła z serii gorąco przyjętych koncertów w RFN, przygotowuje się do opublikowania nowej muzyki. Tym razem Skaldowie mają uraczyć swoich sympatyków aż dwoma albumami – sesje nagraniowe, które przewidziano na maj, odbędą się w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W tym samym czasie grupa ma wziąć udział, obok innych gwiazd polskiej piosenki, w nagraniu albumu „To pejzaż mojej ziemi", napisanego przez Adama Kreczmara i Jacka Hohensee. Po pracach studyjnych grupa uda się na 20 koncertów na Węgry.

Warto wspomnieć również o niektórych spośród tegorocznych inicjatyw festiwalowych, w których Skaldowie wezmą udział – w czerwcu pojawią się dwukrotnie na scenie Opola, w lipcu w Kołobrzegu, w sierpniu natomiast wystąpią w Sopocie. Grupa została również zaproszona wraz z Urszulą Sipińską do udziału w sierpniowym koncercie inaugurującym Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia