Charytatywny utwór Matra Vega z pomocą dla Ukrainy

Artur Chachlowski

Współzałożony przez Heather Findlay (ex-Mostly Autumn) i Dave'a Kerznera (Sound of Contact) zespół Mantra Vega ponownie połączył swoje siły. Po wydanej 6 lat temu płycie "The Ullusion's Reckoning" nagrał nową piosenkę zatytułowaną „We See You”, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną na Ukrainie.
 
Mantra Vega nagrała ten utwór w składzie: Heather Findlay (ex-Mostly Autumn) na wokalu, Dave Kerzner (Sound of Contact) na klawiszach i wokalu, Dave Kilminster (Roger Waters / Steven Wilson / Keith Emerson) na gitarze prowadzącej, Chris Johnson (Mostly Autumn / Halo Blind) na gitarze elektrycznej, Stuart Fletcher na basie i Alex Cromarty (ex-Mostly Autumn) na perkusji.
 
Zespół udostępnił również „Global Sing-Along Mix”, w którym każdy na świecie może zaśpiewać ten utwór w swoim własnym języku.
 
„Heather przyszła do mnie z tym wspaniałym pomysłem ponownego zjednoczenia Mantry Vegi, aby nagrać piosenkę w związku z wojną na Ukrainie. Jestem dumny, że wziąłem w niej udział” – mówi Kerzner. „Oprócz zbierania funduszy na pomoc narodowi Ukrainy, chcieliśmy również poprzez uniwersalny język muzyki przesyłać miłość i wsparcie wszystkim, którzy cierpią z powodu tego kryzysu”.
 
„Próbując wydostać się z miejsca niepokoju i strachu, obserwując rozwój sytuacji na Ukrainie, pomysł na „Wee See You” pojawił się szybko i przekształcił się w piękną, podnoszącą na duchu kooperację, która niesie przesłanie nadziei dla naszych współbraci" - mówi Findlay. „Wojna jest niestety głęboko zakorzenionym aspektem ludzkiej natury i gdziekolwiek na Ziemi się pojawi, jej skutki są niszczące i dalekosiężne. Utwór jest kolejnym przypomnieniem faktu, że ostatecznie jesteśmy jednością. Kiedy inni cierpią, my też cierpimy”.
 
Utwór "We See You” jest dostępny wyłącznie na portalu Bandcamp - pod tym linkiem. Wszelkie dochody, z jego sprzedaży zostaną przekazane dla fundacji DISASTERS EMERGENCY COMMITTEE - UKRAINE APPEAL

 

Więcej szczegółów: 

https://blacksandrecords.bandcamp.com 

https://sonicelements.bandcamp.com 

 
Heather i Dave opowiadają o tym, jak powstał utwór "We See You":

 
MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.