Villagers Of Ioannina City zagra w krakowskim Hype Parku

Maciek Lewandowski

Villagers of Ioannina City to pochodzący z Grecji, z miasta Ioannina (Yannena) zespół, którego muzyka to niecodzienna i ognista mieszanka post rocka, stonera i rocka psychodelicznego z ogromną dawką greckiej muzyki folkowej z regionu Epiru.

Obok klasycznych rockowych instrumentów VoIC używają tradycyjnych bałkańskich instrumentów ludowych takich jak kaval, dudy, klarnet. To kapitalna synteza polifonii, specyficznych rytmów i melodii wymieszana w nowoczesnymi klimatami psychodelicznymi.

Ich ostatni jak dotąd album „Age of Aquarius” został wydany w 2019 roku. Era Wodnika to według astrologów, ezoteryków oraz zwolenników New Age, przejściowy okres w jaki wchodzimy po dwóch tysiącleciach czasu Ryb. Wodnik ma przynieść dla ludzkości odmianę duchową, globalną świadomość, pokojowy rozwój oraz powrót do Matki Gai. Ale aby to wszystko nastąpiło, jesteśmy zmuszeni przeżyć i przetrwać okres przejściowy, któremu towarzyszyć będą niestety niepokoje, wszelkie bolesne przemiany oraz gwałtowne przesilana… Brzmi intrygująco ?!?

Jeszcze bardziej nieziemsko brzmi muzyka Villagers of Ioannina City na żywo, o czym będzie można się przekonać już w najbliższą niedzielę w krakowskim Hyde Parku.

Z powodu ogromnego zainteresowania koncert został przeniesiony do Hyde Parku z pierwotnego miejsca – klubu Zaścianek.

Bilety na koncert Villagers of Ioannina City dostępne są jeszcze pod linkiem :

https://bit.ly/3Eial2X

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/937777073564949

Koncert przesympatycznych „Wieśniaków ze wsi Janina” poprzedzi kapela DVNE.

VOIC Fb event830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia