Grupa Pawkin zaprasza do "Rzeki"

Artur Chachlowski

Kraśnicka grupa Pawkin powróciła po dłuższej przerwie z nowym singlem "Rzeka".

Zespół Pawkin istnieje od listopada 2011 roku, jednak początki działalności tej lubelskiej formacji sięgają roku 2006, kiedy to nagrany został singiel „Blues mieszka wPolsce”. Kompozycja Sławka Wierzcholskiego znalazła się na pięciopłytowej Antologii Polskiego Bluesa. W nagraniu udział wzięli między innymi: Andrzej Pawka, Irek Muszyński, Sławek Wierzcholski, Marek Raduli oraz grupa zaprzyjaźnionych muzyków.

Od wznowienia działalności w 2011 roku, Pawkin wydał już 7 singli oraz teledysków. „Zaufaj Mi Jeszcze Raz”, „To Co Chcesz Usłyszeć”, „Pomóż Mi”, „To Jest Miłość” oraz „Nas Już Nie Ma”. Single pochodzą z płyty „Taka jak ty”, która została wydana 8 marca 2014 roku. „Chłodny Wiatr” oraz „Dobrego Dnia” to piosenki wydane na maxi-singlu „Dobrego dnia" w roku 2017.

Pawkin ma za sobą niezaprzeczalny sukces, jakim był występ w półfinale V edycji programu MUST BE THE MUSIC. Znajdując się w grupie 32 wykonawców wyłonionych spośród ponad 11 500, którzy próbowali swoich sił w 5 edycji tego programu. Zespół miał okazję zaprezentować się 9 milionowej publiczności.

Po krótkiej przerwie w działalności twórczej, muzycy Pawkina skupili się na pracy studyjnej, która zaowocuje kolejnymi singlami i drugą płytą w dorobku zespołu Pawkin.

Stylistycznie, twórczość zespołu można przypisać do takich gatunków jak rock, pop-rock. Na koncertach grupa Pawkin sięga także po repertuar bluesowy, wykonując między innymi covery we własnej aranżacji.

Skład zespołu: Andrzej Pawka – wokal, Maciej Płokita -gitara, Piotr Koszałka – gitara , Wojciech Zwoliński – bas, Ireneusz Muszyński – perkusja 

Singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka „Rzeka”: 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.