Skaldowie: jubileusz 55-lecia zespołu (2DVD)

Artur Chachlowski, Skaldowie: jubileusz 55-lecia zespołu (2DVD)

Kameleon Records wypuścił na rynek podwójny album, który dokumentuje wyjątkowy koncert, jaki odbył się 21 grudnia 2021 roku w Nowohuckim Centrum Kultury. Nieco „opóźnieni” w wyniku pandemii Skaldowie świętowali tam swoje 55-lecie.

Koncert, jak to zwykle u Skaldów, wypadł znakomicie, ale co ważne został także bardzo profesjonalnie sfilmowany i zarejestrowany. Nad zmiksowaniem materiału czuwał sam Andrzej Zieliński, co ewidentnie słychać.

Koniecznie warto zaznaczyć, że Ci z państwa którzy posiadają w swoich domach system dźwięku 5.1 otrzymają muzykę zespołu po raz pierwszy w wybornie brzmiącym formacie przestrzennym.

Obraz prezentuje się równie dobrze, ale aby podziwiać go w pełnej krasie należy posiadać odtwarzacz DVD podłączony do telewizora kablem HDMI. W przeciwnym razie nie będzie on tak zachwycał ostrością i wyrazistością.

Podwójny album został wydany w rozkładanym, laminowanym card sleevie, a płytki włożono do specjalnych drukowanych, kolorowych kopert – pełnych zdjęć z koncertu.

Wydawnictwo ukazuje się dzięki życzliwości Nowohuckiego Centrum Kultury w naprawdę minimalnym nakładzie (do sprzedaży trafi jedynie 200 sztuk).

Dla wszystkich fanów zespołu wydaje się to być pozycja iście obowiązkowa.

KUP DVD

skaldowie 55 2

MLWZ album na 15-lecie