TainT i ich nowa muzyka

Artur Chachlowski, TainT i ich nowa muzyka

Grający alternatywne odmiany muzyki metalowej zespół TainT, po szeregu niezwykle udanych singli, wydał właśnie większy materiał w postaci EPki „Looking for Myself”. Promuje go lyric video do utworu „Torment”.

Wspomniany wyżej singiel promujący z pewnością ma dużą moc. Także pod względem symboliki znaczenia. Jak mówią muzycy TainT: Utwór opowiada o schyłkowości świata, o napięciach w relacjach międzyludzkich i o ulotności życia. Często wydaje nam się, że naszą jedyną rolą jest rozpłynąć się w powietrzu. Stawiamy w nim =pytania jak daleko można się posunąć, aby nie zgubić samego siebie. Pomimo tego, że utwór powstał parę miesięcy temu, przez wydarzenia na naszej wschodniej granicy jego przekaz jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek. W ciągu ostatnich miesięcy zmieniło się też ich nastawienie do tworzenia, ale też wydawania i promowania własnej muzyki. Podczas prac nad „Looking For Myself” odeszliśmy od "tradycyjnego" modelu promocji. Na ogół zespoły spędzają parę lat nad tworzeniem materiału i zaczynają prowadzić intensywne działania promocyjne dopiero przed samą premierą. My zaś uznaliśmy, że nie ma sensu czekać w ciszy, zatem zainspirowani działaniami zespołu Falling in Reverse, zaczęliśmy co 3-4 miesiące wypuszczać single z video. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że cały czas aktywnie działamy i tworzymy. Premierę płyty traktujemy więc bardziej jako "punkt kontrolny" na naszej drodze, a nie jednorazową wielką akcję po wielomiesięcznej ciszy, by następnie znowu zamknąć się w ścianach sali prób na kolejne lata – wyjaśniają.

Premiera EP-ki to oczywiście też pretekst do tego, żeby jeszcze więcej koncertować i pokazywać się z tej najlepszej, żywiołowej roli. Z tego co mówią, właśnie podczas grania na żywo, mają szanse trafić do szerszego grona odbiorcy: Naszą muzykę kierujemy głównie do młodych ludzi słuchających mocniejszych brzmień. Jednak na koncertach spotykamy pozytywny odzew od każdej, też starszej grupy wiekowej. Wygląda na to, że większość osób w jakimś stopniu może się utożsamić z tekstami naszych kawałków o zagubieniu i próbach odnalezienia siebie.

Warto też dodać, że premiera płyty zbiegła się z pierwszym zagranicznym koncertem w Bautzen, gdzie TainT zagrali na głównej scenie podczas Bautzener Frühling. Zostali tam zarekomendowani przez Dyrektora Jeleniogórskiego Centurm Kultury (Bautzen jest miastem partnerskim Jeleniej Góry). Chwilę wcześniej zespół wziął udział w finale Jeleniogórskiej Ligi Rocka na którym jury w składzie: Tomasz Organek, Tomasz Kasprzyk, Maciej Karbowski przyznało nagrodę specjalną jaką jest sesja nagraniowa w Nebula Studio.

„Looking for Myself” jest już dostępne na wszystkich platformach streamingowych, video do „Torment” możecie oglądać do woli na kanale YT Spaceuntravel. Mocno polecamy śledzić social media zespołu, głownie w kontekście promocji nowego materiału i zapowiadanych koncertów.

https://www.youtube.com/channel/UCpl3F4oyCvv60w8CdfHU-Cw

https://www.facebook.com/TainTBanDPL

https://www.instagram.com/taintband/

MLWZ album na 15-lecie