Patrycjusz Gruszecki Trio z nowym singlem

Artur Chachlowski

Przed kilkoma dniami ukazał się nowy singel promujący płytę „Faces” formacji Patrycjusz Gruszecki Trio. Można go wysłuchać po rozwinięciu newsa.

„Faces” to drugie wydawnictwo Patrycjusz Gruszecki Trio, w którego skład wchodzą: Zbigniew Lewandowski (perkusja), Kajetan Galas (organy Hammonda) oraz lider Patrycjusz Gruszecki (trąbka, flugelhorn). Gościnny udział w nagraniu albumu wziął Janusz Szrom, który zaśpiewał jedną z kompozycji Patrycjusza Gruszeckiego do tekstu Adama Kawy pod tytułem „Miłość Jak Łza”.

W 2017 r. w plebiscycie czytelników JazzPRESS i słuchaczy Radia JazzFM trio zostało wyróżnione dwiema nagrodami: jazzowy album roku („Something About…”) i najlepszy jazzowy wykonawca roku (Patrycjusz Gruszecki).

Dzięki wrodzonemu zamiłowaniu muzyków do mainstreamu, album „Faces” utrzymany jest w klimacie muzyki głównego nurtu, ale zawiera wiele nowoczesnych rozwiązań metrorytmicznych, wprowadza wiele ciekawych rozwiązań polirytmicznych i polimetrycznych, jak również elementy nowoczesnego brzmienia.

„Faces” to tytułowy utwór, najbardziej oddający charakter najnowszej płyty zespołu Patrycjusz Gruszecki Trio. Jego konstrukcja, to trzy różnorodne, nałożone na siebie riffy, zupełnie jak trzy totalnie inne charaktery muzyków wykonujących tę kompozycję. To trzy sposoby myślenia o muzyce oraz odmienne doświadczenia sceniczne połączone w niemalże metafizyczny sposób wspólną harmonią, wrażliwością oraz jazzowym feelingiem. Mocna, energetyczna kompozycja odsłania mocne elementy stylu każdego z muzyków, a spontanicznie wyimprowizowane podczas prób zakończenie jest zaskakujące zarówno dla słuchacza, jak i samych grających.

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.