Dziwna Wiosna przynosi "Ogień"

Artur Chachlowski

Rok po premierze debiutanckiej, nominowanej do Fryderyka Dziwna Wiosna wraca z „Ogniem” – pierwszym singlem zapowiadającym planowany na jesień drugi album najbardziej kosmicznego warszawskiego trio.

„Ogień” to wszystko to, co unikalnie dziwnowiosenne – połączenie emocji, melodii, rockandrolla oraz składnika X, którego nie ma nikt inny. 

„Czekam na ogień na niebie
 Jestem tu tylko dla ciebie
Spłoniemy prędzej
I kiedy świat upadnie, nas już nie będzie” 

 – śpiewa wokalista i gitarzysta Dawid Karpiuk w ten piękny letni dzień, a perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk (AKA Najlepsza Sekcja Rytmiczna w PL) grają, jakby świat na serio miał za chwilę stanąć w płomieniach. 

***  

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” a potem to już debiutancki album i singiel „Maria, Maria” i „Ostatnia noc lata”. 

Zespół zdążył już mocno namieszać na rynku muzycznym w Polsce, a w czerwcu zeszłego roku został wyróżniony przez Spotify w lokalnej edycji globalnego programu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów. Zespół znalazł się także wśród finalistów 3. edycji plebiscytu Sanki a debiutancki album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal. 

Teledysk do utworu "Ogień" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.