Autopsy powracają z nową płytą

Artur Chachlowski

Autopsy powracają z nowym, pierwszym od 2014 roku albumem, który będzie nosił tytuł „Morbidity Triumphant”. Materiał ukaże się 30 września. Ósmy album w dyskografii zespołu przynosi wiele zmian (nowy basista, nowe logo), ale jedno pozostaje niezmienione: Autopsy wciąż cieszy się statusem zespołu kultowego. 

Pierwsze płyty Amerykanów - wydany w 1989 roku „Severed Survival” oraz „Mental Funeral” z 1991, zaliczane są do absolutnej klasyki death metalu. Nowy album jest dowodem na to, że zespół nie stracił zapału do komponowania dzikich, ociekających brutalnością utworów i nadal nie waha się w swojej twórczości przekraczać granic przyzwoitości. „Morbidity Triumphant” z całą pewnością zadowoli zagorzałych fanów grupy, ale na pewno przysporzy zespołowi nowych zwolenników – materiał można uznać za jedną z najlepszych pozycji w dotychczasowej dyskografii Autopsy.

Jak zwykle w przypadku Autopsy, siłę napędową całości stanowią wirtuozerskie, schizofreniczne partie gitar Erica Cutlera i Danny’ego Corallesa, (które z łatwością przechodzą od death metalowego szaleństwa do ciężkiego doom metalu), oraz legendarny perkusista i wokalista Chris Reifert. „Morbidity Triumphant” został nagrany w Opus Studios pod okiem wieloletniego współpracownika zespołu, Adama Munoza. Masteringiem zajął się Ken Lee, a okładkę stworzył Wes Benscoter (Slayer, Bloodbath). 

Tracklista:

 1. Stab The Brain [03:15]
 2. Final Frost [04:09]
 3. The Voracious One [04:27]
 4. Born In Blood [03:48]
 5. Flesh Strewn Temple [04:01]
 6. Tapestry Of Scars [04:57]
 7. Knife Slice, Axe Chop [02:49]
 8. Skin By Skin [04:09]
 9. Maggots In The Mirror [01:43]
 10. Slaughterer Of Souls [04:27]
 11. Your Eyes Will Turn To Dust [03:41]

 

Płytę można już zamawiać pod tym linkiem: https://mystic.pl/AUTOPSY-Morbidity-Triumphant-ccms-pol-105.html

Zespół umieścił w internecie trailer albumu:

 

 

MLWZ album na 15-lecie Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.