Mag Chlebowska: nowy singiel „Zatrzymaj”

Artur Chachlowski

Mag Chlebowska, czyli Magdalena Chlebowska jest kompozytorką, wokalistką i malarką abstrakcyjną. Ukończyła Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu, a także kompozycję elektroakustyczną na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obecnie kontynuuje studia na kierunku kompozycji klasycznej.

Jej inspiracje muzyczne to połączenie wpływów twórców muzyki elektroakustycznej i sentymentu do wyrazistych melodii popu lat 80., a w procesie twórczym nieobca jest jej także perspektywa klasycznego podejścia do tworzenia muzyki. Mag poza „Zatrzymaj” ma już na koncie dwa wydane wcześniej single („Blood from a stone” i „To fall in love is easy”).W utworze „Zatrzymaj” słyszymy pulsujący, lekko house’owy beat z domieszką ambientowych gitar i sekcji smyczkowej. To wszystko w połączeniu z eterycznym głosem wokalistki tworzy tło, które idealnie pozwala wybrzmieć przesłaniu zawartemu w tekście utworu. Najnowszy singiel Mag Chlebowskiej to swoista introspekcja, podróż aż do najgłębiej skrywanych emocji, w którą zabiera nas artystka.

Ta melodia krążyła w mojej głowie już bardzo długo, a kiedy poznałam Krzysztofa (producent muzyczny Krzysztof Spychała „Brainfreezer”), wszystko jakoś popłynęło. Nie ma przypadkowych spotkań... „Zatrzymaj” to mój wewnętrzny dialog, który prowokuje do zadania sobie pytania o skrywane głęboko emocje, które mogą wybrzmieć dopiero wtedy, gdy się zatrzymam, choć na chwilę... – mówi Mag.

Nad produkcją utworu czuwał Krzysztof Spychała „Brainfreezer”, partie gitar nagrał szkocki gitarzysta Ali Ferguson. „Zatrzymaj” to zapowiedź pierwszego albumu studyjnego artystki, który ukaże się już jesienią tego roku.

Teledysk "Zatrzymaj" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia