Suede prezentuje nowy singiel

Artur Chachlowski, Suede prezentuje nowy singiel
Zespół Suede wraca z nowym albumem studyjnym. Krążek zatytułowany Autofiction ukaże się 16. września, a zespół zaprezentował właśnie drugi singiel zwiastujący całość, kompozycję "15 Again".
 
Rozpoczynając pracę nad Autofiction, Suede postanowili wrócić do swoich korzeni. Tak jak na samym początku funkcjonowania zespołu, Brett Anderson, Mat Osman, Simon Gilbert, Richard Oakes i Neil Codling weszli do swojej sali prób w opustoszałej dzielnicy King Cross, rozstawili sprzęt, chwycili za instrumenty i zaczęli grać.
 
Trudno się dziwić, że mówiąc o Autofiction, Brett Anderson stwierdził: To nasz punkowy album. Żadnego gwizdania czy dzwonków. Tylko pięciu facetów w pokoju, ze wszystkimi potknięciami i wtopami podanymi jak na tacy. Po prostu zespół w swoim pierwotnym chaosie.
 
Płyta "Autofiction" została nagrana na żywo w studiu Konk w Północnym Londynie, wspólnie z wieloletnim współpracownikiem Suede, Edem Bullerem. To człowiek, który pracował z zespołem nad jego pierwszym singlem, "The Drowners", który właśnie obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

MLWZ album na 15-lecie