Symbolical prezentuje klip do singla z nowej EP-ki

Artur Chachlowski

Zespół Symbolical prezentuje klip do singla “The Dread World” z EP-ki “Natura”, której premiera przewidziana jest na 8 września i która jest drugą częścią trylogii rozpoczętej EP-ką "Igne" (2021). W składzie formacji za perkusją zasiada Daray (Dimmu Borgir (live), ex-Vader).

Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio przez Pawła Janosa, który współpracował między innymi z takimi zespołami jak Antigama, Hostia czy też Riverside. Okładka płyty zainspirowana jest twórczością William'a Blake'a. Warstwa liryczna została zaczerpnięta z książki Williama Blake'a pod tytułem “The First Book of Urizen”. Na płycie w utworze "Dark Urizen" solówkę zagrał Tomasz Radzikowski (Spirits Way, ex-Black Altar). Pre-order płyty zostanie wkrótce uruchomiony na Bandcampie zespołu.

Komentarz Cymera: “Czas otworzyć nasz nowy rozdział o Jezusie. Zmierzy się z Dark Urizen - bratem Wszechświata, który wrzucił Jezusa do piekła, gdzie zostanie przywódcą armii demonów. Nadal zachowujemy ducha poprzednich albumów, ale po raz pierwszy decydujemy się na użycie tekstów Williama Blake'a - The First Books of Urizen”.

Skład zespołu:

Paweł "Cymer" Cymerman - gitara, wokal
Konrad "Sloq" Słoczyński - gitara 
Dariusz "Daray" Brzozowski - perkusja
Łukasz "Lukas" Matyja - bas

Social Media:

Facebook https://www.facebook.com/Symbolicalofficial/
Bandcamp https://symbolical.bandcamp.com/
Youtube https://www.youtube.com/user/symbolicalofficial/videos
Instagram https://www.instagram.com/symbolicalband/

Poniżej teledysk do premierowej kompozycji otwierającej nowe wydawnictwo - utworu “The Dread World”, za powstanie którego odpowiada Natalia z N.Station:

MLWZ album na 15-lecie Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.