Nowy singiel zespołu Crue

Artur Chachlowski, Nowy singiel zespołu Crue

Już jutro na oficjalny kanał YouTube zespołu CRUE trafi nowy utwór zatytułowany „Pusty”. Dwa dni później będzie on dostępny na najpopularniejszych platformach streamingowych.

Link do utworu na SoundCloud: https://soundcloud.app.goo.gl/f6u1Z

„Pusty” to kolejny z numerów zapowiadających drugi długogrający album zespołu. Opublikowany w styczniu utwór „Autorytety” już w dniu premiery trafił na playlistę edytorską Spotify “Tylko Polski Rock”, przebijając liczbę 2,000 streamów już w ciągu pierwszego weekendu od publikacji, dotarł również do pierwszego miejsca listy FastForward Charts. 

Tekst najnowszego utworu CRUE opowiada o tym, co każdy z nas kiedyś przeżywał - o obsesyjnym myśleniu na temat drugiej osoby, darzonej nie do końca zdrowym uczuciem… Bohater zwraca się bezpośrednio do kobiety, która zawróciła mu w głowie, choć sam do końca nie jest pewien czy jej wdzięki zasługują na tak wzniosłe emocje. 

- Pod względem muzycznym CRUE wyrusza tutaj w dość nowe dla siebie rewiry. A to dlatego, że kawałek ma wybitnie hardrockowy charakter. Formą i brzmieniem nawiązujemy trochę do klasyki rocka stadionowego, zresztą tekst też został napisany z przymrużeniem oka. Na pewno jednak nadal usłyszycie w „Pustym” wiele elementów charakterystycznych dla CRUE – mówi Paweł Napiórkowski, basista CRUE i autor warstwy dźwiękowej nowego numeru.

Mocny wokal Piotrka „Syroka” Syrockiego, potężne dźwięki gitary elektrycznej Grześka Morawskiego i hipnotyzujące brzmienie basu Pawła Napiórkowskiego – to wszystko, w połączeniu z solidnym łojeniem perkusji Marcina Bobińskiego sprawia, że obok utworu nie można przejść obojętnie. 

„Pusty” został zrealizowany w warszawskim Studio u Marchewy. Drugi LP CRUE ukaże się na początku 2023 roku.

Zespół Crue powstał w 2012 roku w Warszawie. Czteroosobowy skład serwuje intrygującą mieszankę rocka progresywnego, jazzu, funka, metalu i grungu. Zespół ma na koncie liczne koncerty i sukcesy, w tym finał festiwalu Emergenza 2015, półfinał Life on Stage, finał Holendrock 2014, drugie miejsce na festiwalu Rykowisko 2015 oraz podium w ogólnopolskim konkursie Good Time Radio, gdzie spośród 200 nadesłanych utworów innych kapel Crue zostało nominowane do trójki finalistów przez samego Titusa z Acid Drinkers. W 2020zespół wydał swój debiutancki album „Wojna i Spokój”. 

Crue tworzą:

Piotrek “Syrok” Syrocki - wokal

Paweł “Piooro” Napiórkowski - bas

Grzesiek “Greg” Morawski - gitara

Marcin “Bobson” Bobiński – perkusja

Linki:

Instagram https://www.instagram.com/cruerockband/ 

Facebook https://www.facebook.com/CrueRockBand/

Spotify https://sptfy.com/LnUr

Youtube https://www.youtube.com/crueband

TikTok //www.tiktok.com/@crue_official">www.tiktok.com/@crue_official 

MLWZ album na 15-lecie