Żurkowski prezentuje nowy singiel

Artur Chachlowski, Żurkowski prezentuje nowy singiel

Żurkowski prezentuje utwór „Zapach Pól”, który jest kolejnym singlem z albumu „Kurz”. Klip autorstwa Grzegorza Sadowskiego można zobaczyć po rozwinięciu newsa.

Tak o utworze i klipie mówi Łukasz Żurkowski: "Już jest! Dzisiaj premiera teledysku do utworu „Zapach pól”! Mam ogromny sentyment do tego kawałka, ponieważ przypomina mi o okolicach z których pochodzę. Utwór ten napisałem podczas wakacji w moich rodzinnych Suwałkach. Mam wielki sentyment do Suwalszczyzny, więc postanowiłem powłóczyć się po starych okolicach w których niejednokrotnie bywałem za młodu, by uwiecznić je w teledysku. Dajcie znać jak wrażenia! Miłego słuchania i oglądania!

Na płycie „KURZ” znalazły się utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień, bez planu umieszczania ich na płycie. "KURZ" to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ, z czasem pozostawiając trudno gojące się rany. 

„Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi” - mówi Łukasz.

Płytę wyprodukowaną przez Łukasza Żurkowskiego i Patryka Króla przy pomocy Pawła Cieślaka, można kupić tutaj: https://bit.ly/ZurKurz

Album dostępny jest w serwisach streamingowych: https://ffm.to/zurkowski_kurz

Tracklista:

 1. ZMIENNICY - 3:37
 2. WESTERN feat. Tomasz Organek - 3:54
 3. DEMONY - 3:32
 4. ZAPACH PÓL - 2:48
 5. CIENIE feat. SWIERNALIS - 4:55
 6. CTWK - 2:16
 7. W TWOICH MYŚLACH - 3:38
 8. ZBJ - 3:20
 9. STOJĘ SAM feat. J. SOBOŃ - 4:00
 10. OSTATNI RAZ - 3:21
 11. WYNIK STRESU - 2:38
 12. OUTRO - 2:10

***

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na finale trasy w Żywcu. Zespół niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Poprzedni, debiutancki album pt. "Włóczęga" ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production.

MLWZ album na 15-lecie