Premiera albumu Ars Latrans Orchestra

Artur Chachlowski

Ars Latrans Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS, interdyscyplinarny festiwal sztuki. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu. 

Album "Y2K" to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90 i 00, w momencie wchodzenia w nieznane, naznaczone obawą, jak i obdarzone cudowną nadzieją na nowe, lepsze jutro w nadchodzącym tysiącleciu. 

Skład podstawowy ARS LATRANS Orchestry: 

Runforrest (Grzegorz Wardęga) 

Odet (Aleksandra Dąbrowska) 

dybiński (Nikodem Dybiński) 

Gypsy and the Acid Queen (Kuba Jaworski) 

koko die (Konrad Nikiel) 

Clock Machine/kidei (Jakub Wojtas i Piotr Wykurz).

W dniach 27 września - 1 października br. w Krakowie odbędzie Ars Latrans Festival, w trakcie którego odbęcie sie koncertowa premiera płyty "Y2K". Szczegóły na poniższym plakacie:

arslatransfestival1

MLWZ album na 15-lecie Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.