Kolejna nowość w sklepie Kameleon Records

Artur Chachlowski

Kolejna nowość w sklepie Kameleona to szósta już płyta z archiwaliami grupy No To Co. Znajdziemy na niej wysyp niepublikowanych rarytasów wykonaniu legendy polskiego beatu, m.in.: nagrania radiowe, telewizyjne, zagraniczne i koncertowe.

"Hej bystra woda" to zbiór w 95 % nigdy niepublikowanych telewizyjnych, radiowych, zagranicznych i koncertowych nagrań zespołu No To Co z lat 1970-1972. Dodatek specjalny to najciekawsze nagrania zespołu z lat 1977-1980, kiedy nie występował w niej już dotychczasowy leader – Jerzy Krzemiński.

Płyta stanowi szóstą i ostatnią część z przygotowanej serii 6 CD, zawierającej – w ogromnej większości – nigdy niepublikowane nagrania (radiowe, telewizyjne, filmowe, zagraniczne, koncertowe, prywatne) grupy No To Co, zrealizowane w latach 1967-1976.

24 nagrania, ponad 79 minut muzyki !!!

W zestawie znajdują się m.in:

   - niepublikowany nigdy na CD czechosłowacki singiel z 1971 roku

   - unikatowe radiowe wersje trzech kompozycji zespołu znanych z LP Zielona łączka

   - bardzo rzadkie trzy nagrania hiszpańsko i angielsko języczne z 1972 roku

   - niepublikowane, koncertowe wersje takich piosenek, jak: Hej bystra woda, czy Tell Me Now

   -  kilka okolicznościowych utworów, wykonanych przez zespół jedynie na Festiwalu Piosenki w Kołobrzegu

   - dodatek specjalny to nawiązujące do starego stylu, nigdy niewydane nagrania z lat 1977-1980, m.in: 11-minutowa suita "Kantyczki nożowskie".

   - 16-stronicowa, kolorowa książeczka, zawiera m.in. mnóstwo unikatowych zdjęć oraz notkę o nagraniach

   - wszystkie utwory zostały zremasterowane z oryginalnych taśm matek, lub w przypadku ich zaginięcia z najlepszych zachowanych kopii

   - wydawnictwo przygotowane pod patronatem i przy współpracy z byłym leaderem zespołu – Jerzym Krzemińskim oraz zespołem No To Co

 

WYSYŁKA PŁYTY OD 30 WRZEŚNIA

KUP CD

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.