Już w piątek nowy album Newspaperflyhunting

Artur Chachlowski

23 września pojawi się piąty album grupy newspaperflyhunting pt. „Time Regained”. Wersja CD będzie dostępna tydzień później, 30 września.

Album został zarejestrowany w czteroosobowym składzie, a każdy z 5 zawartych na nim utworów to nieco inne oblicze newspaperflyhunting. Tytuł w oczywisty sposób nawiązuje do poprzedniego albumu, „Time Lost”, a teksty są jak zwykle tematycznie powiązane i opowiadają o sytuacjach, w których można spróbować powalczyć z uciekającymi chwilami. Koncept był zarysowany już w trakcie pracy nad „Time Lost”, a pandemia i lockdown tylko ugruntowały ten kierunek. Muzycznie jest mniej surowo i minimalistycznie niż na „Time Lost”, a kompozycje zawierają nieco nowych dla zespołu rozwiązań aranżacyjnych. Album promuje singiel „One Minute” dostępny na Bandcamp.

Podobnie jak w przypadku kilku poprzednich wydawnictw, materiał został nagrany studiu Dobra 12 przez Piotra Polaka (Orphanage Named Earth), a częściowo również w HiGain Studio przez Janusza Grabowskiego (Divine Weep).

Adres Bandcamp: https://newspaperflyhunting.bandcamp.com/

Tracklista:

  1. No Hard Feelings (6:03)
  2. One Minute (4:06)
  3. Everything’s Fine (7:38)
  4. Hallways (5:14)
  5. Another Island (12:04)

 

Skład zespołu:

Michał Pawłowski: gitara, wokal

Gosia Sutuła-Grabowska: bas, wokal, klawisze

Krzysztof Sarna: perkusja

Beata Grzegorczyk-Andrejczuk: klawisze

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.