Ruszył preorder nowej płyty grupy Galahad

Artur Chachlowski

Grupa Galahad ukończyła pracę nad swoim nowym studyjnym albumem pt. „The Last Great Adventurer”. Jego oficjalna premiera przewidziana jest na 24 października br., a na stronie zespołu ruszył właśnie prorder.
 
W trakcie sesji nagraniowej powstało podobno tak dużo materiału, że kolejna płyta studyjna powinna ujrzeć światło dzienne w przyszlym roku. Więcej szczegółów niebawem.
 
Planowany do wydania w październiku nowy album "The Last Great Adventurer" to już jedenasty studyjny krążęk w dorobku zespołu, który powstawał przez kilka lat, a niektóre jego fragmenty skomponowane zostały jeszcze przed poprzednią płytą „Seas of Change” z 2018 roku. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, album został nagrany w kilku miejscach, a ostatecznie zmontowany, zmiksowany i zmasterowany, jak zwykle, przez inżyniera dźwięku i producenta Karla Grooma (Threshold /Dragonforce/Pendragon/Arena itp.).
 
Na „The Last Great Adventurer” w zespole debiutuje wieloletni wspólpracownik Galahadu, Mark Spencer (Twelfth Night/Alan Reed). Gra on na gitarze basowej oraz śpiewa harmonie wokane. Ponadto na płycie występują: Stuart Nicholson (wokal), Spencer Luckman (perkusja), Dean Baker (instrumenty klawiszowe) i Lee Abraham (gitary).
 
Podstawowy program albumu  składa się z pięciu kompozycji oraz dwóch bonusowych nagrań, w tym utworu „Another Life Not Lived” - skompowanego wspólnie przez Stuarta Nicholsona oraz nieżyjącego już Neila Peppera w 2009 roku,
 
Muzycznie album ma wyraźne i czyste współczesne brzmienie, ale wciąż zawiera wyraźne odniesienia w stronę progresywnego dziedzictwa zespołu, szczególnie słychać to w epickim utworze tytułowym, który jest bardzo osobistym hołdem dla zmarłego niedawno ojca Stuarta.
 
Szata graficzna jest dziełem Paula Tippeta. Wersja CD zawiera dwudziestostronicową książeczkę zawierającą wszystkie teksty.
 
„The Last Great Adventurer” jest już dostępny na oficjalnej stronie zespołu (www.galahadonline.com). Wersja CD zostanie oficjalnie wydana 24 października 2022 r., a wersja cyfrowa od 7 listopada 2022 r. będzie dostępna na wszystkich zwykłych platformach, w tym na oficjalnej stronie Galahad Bandcamp (https://galahad1.bandcamp.com).
Zamówienia w przedsprzedaży zostaną wysłane jeszcze przed oficjalna datą premiery.
 
Cyfrowa wersja na Galahada Bandcamp będzie również zawierać radiowe edycje utworów „Alive” i „Omega Lights”.
 
Wersja winylowa płyty ukaże się nakładem Oskar Productions pod koniec 2022 roku. Data wydania LP ogłoszona będzie niebawem. Album będzie dostępny na standardowym czarnym winylu LP, a także na ciemnoczerwonym/czarnym splatter dysku w innym opakowaniu niż standardowa wersja LP.
 

The Last Great Adventurer  - Tracklista:                             

1, Alive (8.20)

2, Omega Lights (10.05) 

   Part One: Alpha (Instrumental)

   Part Two: Omega

3. Blood Skin and Bone (8.17)

4. Enclosure 1764 (4.07)

5. The Last Great Adventurer (10.35)

 

CD Bonus Tracks:

1. Normality of Distance (5.50)

2. Another Life Not Lived (7.55)

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.