Już 28 września dokument o życiu legendarnej ikony metalu Ronniego Jamesa Dio w Multikinie

Artur Chachlowski

28 września br. w wybranych kinach sieci Multikino można będzie zobaczyć pierwszy w historii, obejmujący całą karierę dokument o życiu i czasach legendarnej ikony metalu Ronniego Jamesa Dio.

Producentem wykonawczym była wdowa Dio i wieloletnia menedżerka, Wendy Dio. Zagłębia się głęboko w niesamowity rozwój piosenkarza od doo-wop croonera z lat 50., przez jego wczesne rockowe dni w Elf i Ritchie Blackmore’s Rainbow, zastępując Ozzy'ego Osbourne'a w Black Sabbath i wreszcie ugruntowując swój status gwiazdy rocka z własnym zespołem, DIO. Film zawiera nigdy wcześniej nie widziane nagrania i osobiste zdjęcia, a także oferuje intymne sceny z jego najbliższymi rówieśnikami, rodziną i przyjaciółmi, w tym Wendy Dio, Tony Iommi, Geezer Butler, Glenn Hughes, Vinny Appice, Lita Ford, Rob Halford , Sebastian Bach, Eddie Trunk i Jack Black, którzy wprowadzają widzów w życie jednego z prawdziwych bohaterów rock and rolla i jednej z najbardziej lubianych postaci rocka.

Wersja językowa: koncert pokazywany w wersji oryginalnej, z angielskimi napisami.

Termin koncertu w Multikinie:

28 września, godz. 20:00

dio 830

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.