Nowa płyta Galahad już w sprzedaży

Artur Chachlowski

Po czteroletniej przerwie brytyjska legenda prog rocka - zespół Galahad powraca z nowym albumem zatytułowanym "The Last Great Adventurer".

Muzycznie album utrzymany jest w wyraźnie współczesnej stylistyce wychodzącej daleko poza ramy typowego prog rocka. W wielu utworach można usłyszeć elektroniczne wstawki, co jednak nie jest czymś nowym dla zespołu. Z drugiej strony nie zabrakło też klasycznego progresywnego brzmienia, szczególnie w utworach 'Omega Lights' i zamykającym album utworze tytułowym, który jest osobistym hołdem dla ojca Stuarta Nicholsona.

Album, który został wydany nakładem Avalon oraz OSKAR Records, składa się z pięciu utworów i dwóch bonusowych nagrań dostępnych tylko na CD. Jego małoleksykonowa recenzja znajduje się pod tym linkiem.

Płyta winylowa ukaże się na początku 2023 roku.

Płytę CD już można zamówić na stronie IndependentMusicMarket.com!

                ­KUP PŁYTĘ

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.