Już jutro przedpremierowy koncert Duxius

Artur Chachlowski, Już jutro przedpremierowy koncert Duxius

Duxius to muzyczny projekt Edyty Rogowskiej – kompozytorki, autorki tekstów, instrumentalistki oraz wokalistki mieszkającej w Berlinie. Charakteryzuje go eklektyzm i łączenie: brzmień, różnych form sztuki, a nawet języków, bowiem Edyta pisze piosenki po polsku, angielsku oraz niemiecku.

Brzmienie Duxius bazuje na szeroko pojętej alternatywie, lecz śmiało zahacza o takie gatunki jak funk, indie, elektronika, pop, rock, a nawet jazz. Wszystko to utrzymane w klimacie lat 80. i 90. — zgodzie z temperamentem artystki.

Nadchodzący album „Remanence” to nowe rozdanie i pierwszy rozdział Duxius jako solowego projektu. Pracując nad tym wydawnictwem, Edyta bawi się formą nie tylko muzyczną, ale także wizualną – co mogliśmy obserwować przy okazji zapowiadających płytę singli: “Daredevil”, “Nie wierzę w spokój”, “Dziki Bez” czy “Heute ist schön”. Każdemu z nich towarzyszyły nietuzinkowe teledyski, w których Edyta odkrywa przed odbiorcami swoją kolejną artystyczną supermoc – teatralność. Dzięki tej fuzji Duxius to projekt kompletny, angażujący na wielu płaszczyznach.

Premiera debiutanckiego albumu Duxius - "Remanence" będzie miała miejsce już w najbliższy piątek, 18 listopada. Z tej okazji w czwartek, 17 listopada w warszawskim klubie BARdzo Bardzo przy ul. Nowogrodzkiej 11 odbędzie sie przedpremierowy koncert.

Koncert rozpocznie się przedpremierowym pokazem teledysku do najnowszego singla promującego album "Remanence" - "Wczoraj jest za późno". Dodatkowo, podczas wydarzenia przestrzeń klubu zmieni się w galerię zdjęć Michała Żaka, który z Edytą z Duxius tworzy nieodłączny duet artystyczny. Artysta zatrzymał na swoich fotografiach różne odsłony projektu Duxius, które promowały album "Remanence" od czasu pierwszego singla "Daredevil" do teraz.


drzwi: 19:30
start koncertu: 20:30

wydarzenie FB

dexius830

MLWZ album na 15-lecie