Ukazał się nowy album grupy Bad Falcon

Artur Chachlowski

Ukazała się płyta "Przebudzenie" zespołu Bad Falcon, który powstał w 2007 roku z inicjatywy perkusisty Mariusza Bienasza i gitarzysty Tomasza Staranowicza. Już w kilka miesięcy po założeniu stał się laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych w Krakowie.

W ciągu 10 lat zespół obficie koncertował zdobywając liczne sukcesy min: FAMA 2008 Bialystok (1 miejsce), Garage Power Goniądz (1 miejsce), Rockowania 2009 Hajnówka występ pozakonkursowy jako jedna z gwiazd festiwalu, Wrocław występ z zespołem SQUAD(Wojciech Pilichowski, Marek Raduli), Koncert w Radio Czwórka z emisją na antenę, Basowiszcza, Rock na Bagnie i wiele wiele innych. Ukoronowaniem działalności grupy jest zrealizowany w 2009 roku i wydany przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia, debiutancki album "Standard", który pojawił się na półkach sklepowych dwa lata później. Na krążku znalazło się dziesięć kompozycji, a promują go teledyski do utworów "Czas" i "Tańcz".

W roku 2017; do Bad Falcon dołącza nowy basista Robert Czerski. Zespół w tym składzie gra kilka koncertów po czym w roku 2020 odchodzi wokalista Krzysztof Stankiewicz.

Po ponad rocznym poszukiwaniu w 2021r. do zespołu dołącza nowy wokalista Artur Szabałowski. Mocne rockowe riffy w połączeniu z charyzmatycznym rokowym stylem śpiewania Artura tworzą nietuzinkowy ostry rock.

W 2021 zespół wypuszcza teledysk do piosenki "Wiara" jako zapowiedź nowej płyty. 2022r.- powstają kolejne 3 klipy do utworów " Dwutlenek węgla" "Dla bezsilnych" i "Nigdy więcej".

17.02.2023r. Bad Falcon wydaje oficjalnie płytę "Przebudzenie" składającą się z 12 autorskich utworów.

19.02.2023r. formacja zdobywa Niebieski Mikrofon - nagrodę słuchaczy oraz 5000zł w konkursie organozowanym przez Polskie Radio Białystok.


Obecny skład zespołu:
wokal: Artur Szabałowski
gitara: Tomasz Staranowicz
bas: Robert Czerski
perkusja: Mariusz Bienasz

Album "Przebudzenie" zawiera 12 autorskich utworów. Kilka singli można już posłuchać na wszystkich plaformach streamingowych:

https://e-muzyka.ffm.to/badfalconprzebudzenie

Linki o teledysków:

Wiara: https://www.youtube.com/watch?v=o74RfCqlRY0
Dla bezsilnych : https://www.youtube.com/watch?v=wufFjZys14E
Dwutlenek węgla: https://www.youtube.com/watch?v=M0H5LPBF1Cg

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia