Lider zespołu Amarok Michał Wojtas prezentuje solową płytę "Lore"

Artur Chachlowski

Klimatyczna muzyka, wydana przez Oakar Records, osadzona jest tym razem wokół „world-music”. Michał Wojtas, znany między innymi z zespołu Amarok, którego jest liderem, pokusił się o nowe brzmienia, które zabierają nas do świata odległego, można powiedzieć mitycznego.

Słychać tu motywy celtyckie, starosłowiańskie, nordyckie, a nawet gdzieniegdzie pobrzmiewają echa osadzone klimatycznie gdzieś na Dalekim Wschodzie! To muzyka, która zabiera słuchacza w podróż dookoła świata, pełną relaksacji i subtelnych brzmień, a z drugiej strony w okolice elektroniki i ambientu.

Krążek powstał na potrzeby przedstawienia brytyjskiego choreografa Jamesa Wiltona i to nie pierwszy raz, kiedy Michał i James biorą udział we wspólnym projekcie, wcześniej owoce ich współpracy można było usłyszeć na płycie Amarok - The Storm.

Płytę już można zamówić na IndependentMusicMarket.com:

KUP PŁYTĘ

Album „Lore” na płatformach streamingowych:

POSŁUCHAJ

wojtas lore baner830

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.