Nowy album Big Big Train

Artur Chachlowski

Zespół Big Big Train poinformował, że 30 czerwca na płycie CD, podwójnym winylu (czarnym i błękitnym) oraz do pobrania na Bandcamp ukaże się album zatytułowany "Ingenious Devices" . Album będzie dostępny na wszystkich głównych platformach streamingowych od 28 lipca 2023 roku.
 
"Ingenious Devices" zawierać będzie nowe wersje utworów "East Coast Racer", "Brooklands" i "Voyager" zarejestrowane z nowym wokalistą, Alberto Barvinem, oraz 17-osobową sekcją smyczkową nagraną w Abbey Road Studios w Londynie.
 
Dodatkowo "Ingenious Devices" zawierać będzie niepublikowany wcześniej utwór orkiestrowy zatytułowany "The Book of Ingenious Devices", który wraz z  "East Coast Racer" i "Brooklands" stanowi muzyczną trylogię, a także wersję koncertową" Atlantic Cable", która została nagrana podczas trasy koncertowej zespołu we wrześniu 2022 roku.

Tracklista:

  1. East Coast Racer
  2. The Book of Ingenious Devices
  3. Brooklands
  4. Voyager
  5. Atlantic Cable(recorded live in September 2022)
 
Płytę "Ingenious Devices" można zamawiać pod nastęującymi linkami:

https://burningshed.com/store/bigbigtrain

https://thebandwagonusa.com/collections/big-big-train 

https://bigbigtrain.bandcamp.com 

Oto zwiastun albumu:

 
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!