Klip do nowego singla Moonthoth

Artur Chachlowski

Moonthoth to jednoosobowy projekt z Poznania, którego liderem jest Nocturnal. Już wkrótce ukaże się nowy studyjny album zatytułowany “Uroczysko”. W rolę wokalisty na tym wydawnictwie wcielił się Mateusz Sibila (Imperial Sin, ex-Vishurddha).

Proces rejestracji materiału odbył się na przełomie 2021 i 2022 roku w AstralGate Studio, natomiast nad miksem i masteringiem w 2022 roku pracował Witek Nowak z Devil's Tail Production. Okładkę stworzyła Paulina Przybylska. Premiera płyty zaplanowana jest na 7 lutego bieżącego roku i ukaże się na wszystkich platformach streamingowych, zaś CD zostanie wydane za pośrednictwem EastSide.

Na album składa się 9 utworów z tekstami w języku polskim oscylującymi, podobnie jak na poprzednim wydawnictwie wokół tematyki demonologii i mitologii słowiańskiej. Kluczem wokół którego zostały zbudowane utwory jest Pomrok i krocząca wraz z nim nieprzenikniona, ukryta osobliwość możliwa do poznania jedynie po wkroczeniu w Cień.

Tracklista:

  1. Uroczysko  
  2. Pomrok
  3. Brzask odmętem zgaszony  
  4. Żercy pieśń krucza  
  5. Żalnik  
  6. Wołchwowe widziadła
  7. MARtwe TWe żywOTA  
  8. Popielnik  
  9. Chram Chorsa

 

Skład: Nocturnal - muzyka, słowa, instrumenty, dodatkowy wokal, Mateusz Sibila - wokal

Gościnnie: Kyriake - wokal w "Popielnik", Hanna "Meren" Przybylska - wokal w "Chram Chorsa", Witek Nowak - gitarowe solo w "Żercy pieśń krucza"

Klip do nowego utworu “Pomrok” na kanale Atmospheric Black Metal Albums:

 

MLWZ album na 15-lecie Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!