Nowa płyta i singiel Pawła Szymańskiego

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafia piosenka „To już za nami”, promująca nową płytę Pawła Szymańskiego „Męski świat”, która ukaże się w piątek 27. stycznia 2023 roku. „Męski świat” to już szósta płyta Pawła Szymańskiego w barwach Flower Records.

Znalazło się na niej dziesięć nowych, autorskich piosenek, plus nowa wersja „Ach tak bym chciał” z pierwszej płyty artysty, zatytułowanej „Król wątpliwośći” z 2009 roku.

Nagrania zarejestrowano latem 2019 roku w Łagodnej Krainie, wśród pól, lasów i pagórków podnóża Wzgórz Dylewskich (przysiółek Dąbrowo, gmina Grunwald, powiat Ostróda) na strychu wiejskiego domu.

Uwagę zwracają ascetyczne, niewymuszone i przejrzyste aranże, wintydżowe brzmienie gitar akustycznych, metaliczne dźwięki gitary rezofonicznej, stylowe partie gitary slide, a także bluesowe zagrywki harmonijki ustnej. Niebanalna oprawa muzyczna naturalnie koresponduje z tekstami utworów, tworząc nastrój bluesowego spokoju, refleksji i autentyzmu.

„Męski świat” to zestaw pogodnych i mądrych piosenek, których zwyczajnie dobrze się słucha!

Na płycie – oprócz ludzkiego głosu – słychać harmonijki Hohner Marine Band Classic, gitarę rezofoniczną 2011 National NRP Black Rust, gitarę akustyczną 1995 Gibson J-35, oraz gitarę akustyczną 2000 Martin OM-18 Vintage Series.

Współwydawcą płyty jest Fundacja 9 Muz z Warszawy. Płyta ukazała się dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS. Mecenat artystyczny: Kancelaria Gospodarcza Szatkowscy i Wspólnicy z Poznania.

Rejestracja nagrań: Paweł Szymański

Miks i mastering: Dariusz Skowroński / Studio Miejskiego Domu Kultury w Mławie

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński / MM Studio Przemysław Ślużyński Poznań

Produkcja: Paweł Szymański

Grafika: Włodzimierz Chołostiakow

*****

Kontakt z Artystą:

Paweł Szymański – kom. 600 678 129, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/pawelszymanskragpicker/

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Teledysk do utworu "To juz za nami" jest już dostępny w serwisie YouTube:

 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!